Cyklopůjčovny otevřely. Je čas šlápnout do pedálů

Na kolech si nejen skvěle zajezdíte, ale poznáte i dobré přátele nebo lásku
 

Cyklistická sezóna začala také s Českými dráhami. Velikonoce otevřely v Praze a středních Čechách sedm cyklopůjčoven. V provozu budou až do 31. října.

Půjčovny na nádražích

Po zimní přestávce České dráhy znovu otevřou cyklopůjčovny v železničních stanicích – jednu v Praze a šest ve středních Čechách. Konkrétně ve stanicích Praha-Smíchov, Kolín, Kutná Hora město, Lysá nad Labem, Poděbrady, Nymburk - hlavní nádraží a Neratovice.

Osmdesát kol

S dětmi Cyklovláčkem

V půjčovnách v Praze a ve Středočeském kraji je k dispozici celkem přes osmdesát kol. Ve stanici Praha-Smíchov si můžou cykloturisté zarezervovat patnáct krosových kol, osm horských, dvě dětská kola a nově také dvě elektrokola.

V šesti stanicích od Neratovic po Kutnou Horu je rozmístěno celkem 46 krosových kol. K dispozici tu navíc budou i dětská kola (po dvou kusech ve stanicích Kolín, Kutná Hora město a Lysá nad Labem) a v nabídce nadále zůstávají dvě elektrokola v Kolíně.

Přeprava i úschovna zdarma

Vyrazit na výlet s kolem vypůjčeným od ČD je pohodlné a přináší mnoho výhod. Nemusíte se vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravují vypůjčené kolo zdarma, můžete svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a ve vybraných stanicích využít bezplatné úschovy.

"Zájemcům nabízíme kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci," říká Petr Pošta, tiskový mluvčí Českých drah.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol v osobních a spěšných vlacích:

Tratě s bezplatnou přepravou

trať 171 Praha-Smíchov – Beroun

trať 173 Praha-Smíchov – Beroun

trať 011 Praha – Kolín

trať 014 Kolín – Ledečko

trať 060 Poříčany – Nymburk

trať 061 Nymburk hl. n. – Rožďalovice

trať 070 Praha hl.n.–Loukov u Mnich. Hradiště

trať 071 Nymburk hl.n. – Mladá Boleslav hl.n.

trať 072 Lysá nad Labem – Mělník

trať 230 Kolín – Čáslav

trať 231 Kolín – Praha

trať 232 Lysá nad Labem – Milovice

trať 235 Kutná Hora hl. n. – Zruč nad Sázavou

Vypůjčená kola Českých drah je možné bezplatně uschovat ve stanicích Beroun, Čáslav, Český Brod, Karlštejn, Kutná Hora hl.n., Libice nad Cidlinou, Mělník a Velký Osek.

Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Praze a Středočeském kraji

Jednodenní nájemné za kolo pro dospělé:

základní:  150 Kč
zlevněné: 110 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail, Interrail)

Jednodenní nájemné za dětské kolo:

základní:  130 Kč
zlevněné: 90 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail, Interrail)

Jednodenní nájemné za elektrokolo:

základní:  350 Kč
zlevněné: 300 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail, Interrail)

Celodenní nájemné dětské cyklosedačky: 60 Kč

Zapůjčení přilby: 25 Kč

Vratná kauce:

1 000 Kč za 1 kolo
2 500 Kč za 1 elektrokolo

Od konce dubna výletním vlakem také na Kokořínsko

Ceník

Každou sobotu od 30. dubna do 3. září a také 5. července budou letos České dráhy vypravovat výletní vlak také na Kokořínsko. Vlak bude odjíždět z pražských Vršovic v 8:14, z Prahy hl.n. v 8:24 a dále pojede po trase přes Vysočany, Čakovice, Neratovice, Všetaty, Mělník a Lhotku u Mělníka do Mšena, kam příijede v 10:09 hodin. Souprava vlaku bude sestavena z motorového vozu a jednoho přípojného vozu upraveného pro přepravu jízdních kol.

Kapacita vlaku bude 128 míst k sezení a cca 15 jízdních kol. Díky vlaku si můžou cestující naplánovat peší nebo cyklistické výlety po CHKO Kokořínsko.