Kachlová kamna skvěle vypadají a hřejí o polovinu více než běžná kamna

 

Měla třeba vaše babička kachlová kamna? Pak se jistě pamatujete, jak krásně kamna hřála a navíc, skvěle v interiéru vypadala. Kachlová kamna si můžete nechat postavit i nyní, jistě vás upoutá to, že oproti jiným druhům kamen spotřebují jen polovinu otopu! 

O tom, proč si nechat postavit takováhle parádní kamna, jsme si povídali se zástupci společnosti Kachlovepece-krby-sporaky, kteří se mohou pochubit mnoha opravdu povedenými exempláři. 


Jaké jsou výhody kachlových kamen?
Kachlová kamna poskytují přirozené a zdravé teplo při vysoké účinosti spalování a také levnější provoz (50% spotřeby běžných topidel). Kamna nespotřebovávají vzduch z místnosti, jsou šetrná k přírodě. Nabízejí možnost individuálního řešení a jsou časově a lidsky nenáročná na provoz.

 

Jak náročná je stavba kachlových kamen?

Délka stavby kachlovych kamen je cca 4 dni. Záleží na komplikovanosti stavby. Každá kamna jsou original, proto je nutné je správně nadimenzovat do vytapeneho prostoru. Začíná se obhlídkou prostoru, kde maji budouci kamna stát a pak se se zákazníkem dohodne dizajn, vzor kachle a barva glazury. Všechno kachloví je na objednavku, kde vyrobcovi trva vypálení kachlu cca 4 týdny. Pak se začíná se samotnou stavbou. Celá kamna jsou ručně lepené kamnářskou hlínou a jsou vázané mezi sebou drátem. Některé stavby trvaji i 10dni a více podle velikosti a náročnosti.

 

Jak se na kachlové peci vaří, není to pomalé? 

Kachlový sporák má více funkcí, dokáže nejen vaři, když je plotna rozehřátá do 10 minut, ale i péct kolače jako od babičky a ktomu si i ohřát vodu nebo radiátory. Sporák se dá postavit i do dvou místností, aby vám vyhřál co nejlépe vaši chalupu.

 

Jak dlouho stavba kamen trvá a jak je v průměru finančně náročná?
Ceny se odvíjejí od použitého kachlovi a od velkosti a náročnosti kamen. Děláme i omítací kamna, kde jsou kachle bez glazury a ty jsou o něco levnější.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru