Láska přes internet je stále populárnější. Jsou seznamky, které se mohou zvrhnout

Shoda!
Zobrazit fotogalerii (4)
 

První květnový den je ve znamení kýčovitého srdce a citování slov Karla Hynka Máchy. Někdo třeba volí romantičtější a originálnější způsob, jak oslavit den zamilovaných. Pochopitelnou frustraci pak zažívají ti, kterým zatím osud nepřeje a musí se srovnat o samotě s životem bez lásky. Existuje však řešení.

Ten, kdo už si pomalu přivazuje provaz ke stropu, protože nevydržel záplavu přefiltrovaných fotografií z instagramu, kde se páry oddávají “přirozeným” polibkům pod rozkvetlou třešní, má naději.

Při životě bez lásky vás dříve nebo později dožene splín a dny jako svatý Valentýn, první máj či Vánoce prostě ještě více prohloubí pocit vnitřního smutku. Jde o to vzít svůj osud pevně do svých rukou a nebát se odvážných řešení. Běžte se seznámit!

Virtuální seznamky

Když začnete vyhledávat svoji budoucí lásku, rozhodně se nedoporučuje používat google. Seznamek, které vám budou nabízet svoje služby, jsou desítky a vždy je dobré využívat jenom ty uživatelsky prověřené, například randino.cz

Neexperimentujte a nesdílejte svoje bankovní údaje. Seznamky často nejsou zadarmo a pokud vás nalákala nějaká fotografie přitažlivé ženy či muže, můžete následně velmi litovat.

Na seznamce se nikdo zajímavý nikdy neobjeví a vám se budou pouze strhávat peníze z účtu. Nebuďte však ihned pesimističtí. Těch prověřených seznamek je mnoho a rozhodně v nich nebudete sami.

Tindruj

Trošku jiný druh seznamování představuje aplikace Tinder. Vytvoříte si profil, navolíte si údaje o svojí osobě a nastavíte parametry toho, koho hledáte. Vznikne tak zase nová příležitost, jak mrhat svým časem u vašeho chytrého telefonu.

Tinder totiž z nekonečné studnice lidských profilů vytahuje jeden za druhým, který následně na obrazovce posíláte prstem doleva či doprava. Posíláte tedy ženě či muži signál, zda se vám líbí nebo ne. Pokud se shodnete v sympatiích, přijde shoda a můžete se pustit do konverzace.

Aplikace je populární hlavně u mladé generace a často jsou s ní spojené lehce nekalé úmysly. Mnozí totiž Tinder vnímají jako spíše erotickou seznamku, což rozhodně není oficiální účel této seznamky.

Záleží však vždy na uživateli. Pokud mají lidé s Tinderem “erotické” zkušenosti, neznamená to, že si nemůžete najít kamaráda na pletení svetrů či konverzaci v elfštině.

Ona hledá jeho, on hledá ji

Web je také plný inzerátů, které připomínají ty mnoho let staré-novinové, kde člověk podává stručnou zprávu o své osobě a sdělí světu, jakou ženu by si představoval. Následně už jen čeká na své štěstí.

Další zajímavou alternativou jsou rande naslepo či hromadné seznamky, kdy má každý přibližně patnáct minut u každého stolu, aby se s někým seznámil a mohlo to tzv. zajiskřit.

Osobní setkání nic nenahradí

Seznamky a aplikace pomáhají hlavně plachým jedincům, kteří v prvním kroku raději volí psanou formu seznámení, než aby poodhalili sami sebe u kávy či večeře. Takový přístup může být pro obě strany v mnoha faktorech matoucí.

Psaný projev je velmi odlišný od běžného hovoru. Naše sympatie si vytváříme živou zkušeností, kdy slyšíme hlas potenciálního partnera, vidíme grimasy a pohyb jeho těla či vychování.

Seznamky nic podobného nenabízejí a spíše než komplexní obrázek o člověku vznikne chiméra a následné zklamání. Není však vyloučeno, že to může být přesně naopak.

Není však důvod být zpátečnický a není žádná ostuda, když si partnera najdete ve virtuálním světě internetu. Až budete vnoučatům vyprávět o vašem seznámení, věřte, že budoucí generaci to ani trošku nepřekvapí. Je pravda, že prvek romantiky se z podobných sociálních kanálů vytrácí, ale kdo se na to ptá při polibku pod rozkvetlou třešní?