Letošní rok ukazuje, že investiční zlato se vyplatí

Víte, do čeho je vhodné investovat?
  |  Komerční sdělení

Do čeho uložit svoje peníze? Češi jsou v investování konzervativní. Úspory dávají na spořicí účty či termínované vklady. Většina z nich se domnívá, že investiční zlaté slitky nebo investiční zlato jsou možností spíš pro horních deset tisíc. Ono je to ovšem jinak. Nemusíte mít našetřené statisíce, abyste mohli investovat do zlata.

O drahé kovy byl, je a vždycky bude zájem. Jejich hodnota v dlouhodobém horizontu jenom stoupá a tento trend bude pravděpodobně pokračovat – jejich světová zásoba se totiž tenčí.

Letošní rok ukázal, že kupovat zlaté mince a slitky má smysl

Cena zlata je letos vlivem krize jako na houpačce. Zatímco začátkem roku byla rekordně nízko, takže investiční poradci radili nakupovat, není tomu dlouho, co se vyhoupla neobvykle vysoko. Ačkoliv je investice do stříbra i zlata doporučována spíš jako dlouhodobá, letos stačilo zlato nakoupit, prodat o pár měsíců později a dočkali jste se nemalého výdělku.

Naučí to Čechy investovat do zlata?

Tento nečekaný vývoj možná Čechy přiměje zvážit investici do drahých kovů. Koupit si investiční stříbro nebo zlato je dnes jednodušší, než by se mohlo zdát. Jednou ze společností, které celý proces zjednodušují, je firma AuPortal, přední obchodník s investičními kovy v ČR a na Slovensku. Provozuje vlastní e-shop, kde si investiční stříbrné slitky, mince a také zlato objednáte stejně snadno, jako kdybyste si vybírali nové boty.

Vyberte si sběratelskou minci

Jestli se rozhodnete nakoupit investiční zlaté slitky či třeba mince, je pouze na vás. Berte však v úvahu, že mince mají kromě hodnoty zlata/stříbra také sběratelskou hodnotu. Stříbrné mince jsou navíc poměrně levné. Ty nejlevnější kousky pořídíte i pod tisícovku. Mohou být také krásným dárkem k narozeninám, promoci apod.

Stříbrné i zlaté mince si prohlédnete v e-shopu společnosti AuPortal. Nabízí nejrůznější série s čínskými mýtickými tvory, mince k 50. výročí přistání na Měsíci, mince James Bond nebo i s motivem komiksových hrdinů Marvel. Rozhodně je z čeho si vybírat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru