Návod na výběr ideální pánské i dámské peněženky

Pro výběr peněženky a její snadné používání na denní bázi je důležitý i způsob zapínání
  |  Komerční sdělení

Peněženka představuje důležitou součást výbavy pro každodenní použití. Už jen z toho důvodu musí splňovat některá kritéria. O co všechno se jedná a kde seženete krásné kožené dámské i pánské peněženky? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Podle materiálu

Při výběru peněženky se v první řadě orientujte podle materiálu. Od něj se totiž odvíjí další vlastnosti, jako jsou nároky na údržbu a celková životnost peněženky. Z pohledu obou zmíněných faktorů se jako nejlepší volba jeví právě kožená peněženka. Ta nabídne dlouhou životnost a v rámci čištění stačí jednou za čas otřít vlhkým hadříkem.

Dále jsou oblíbené také textilní peněženky. Zde je však hlavní nevýhodou čištění a případné poškození při neopatrné manipulaci. Levným řešením jsou i nejrůznější umělé materiály, kdy jsou peněženky v zásadě hlavně pro okrasu, protože při každodenním používání velmi rychle ztratí svůj původní vzhled a často i tvar. Zapřemýšlejte tedy nad tím, jestli hledáte jednorázové řešení pro občasné nošení, nebo peněženku, kterou budete používat na každodenní bázi, protože od tohoto rozhodnutí se odvíjí i další kroky spojené se zakoupením té nejlepší varianty.

Správné rozměry

Protože patří peněženka mezi každodenně používaný kousek vybavení, musí mít správné rozměry. A to znamená pro každého něco jiného. Někdo má dostatek místa například v kabelce, takže se dovnitř vejde i velká dámská kožená peněženka. Oproti tomu například pro muže být prioritou vhodná velikost pro nošení v kapse. Taková menší peněženka přitom může vypadat velice stylově a elegantně právě díky použitému kvalitnímu materiálu.

Dostatek vnitřního prostoru

Do peněženky se občas musí vejít překvapivé množství věcí. Jde o různé platební či věrnostní karty. K tomu všemu nesmí chybět přihrádka na papírové bankovky a místo pro ukládání drobných. Například pánská kožená peněženka nabízí všechno potřebné pro uložení karet, peněz a všeho potřebného v příjemně skladných rozměrech. Počet přihrádek je v některých případech možné zvětšit přidáním dalšího nosiče.

Styl zapínání

Pro výběr peněženky a její snadné používání na denní bázi je důležitý i způsob zapínání. Někomu totiž více vyhovuje kapsička na zip, kdežto jinému bohatě stačí jednoduchá varianta pouze na přehnutí. Zvláštní pozornost věnujte mincovníku, který by měl mít spolehlivé zapínání, aby mince nevypadávaly. Oblíbené jsou také varianty se zapínáním na patentku. Častou variantou pro většinu peněženek je více druhů zapínání a jejich různá kombinace pro praktické používání.

Příjemný design

Kvalitní kožené peněženky se mohou pochlubit nejenom dlouhou životností, ale také luxusním vzhledem. Přírodní kůže vypadá velmi dobře v přírodních hnědých odstínech i univerzální a elegantní černé. Výjimkou nejsou ani různá barevná provedení, kdy si snadno pořídíte peněženku ve výrazných barvách. Záleží tak pouze na vás, jaká barevná varianta se vám bude líbit a bude se hodit k dalšímu oblečení.

Pohodlný nákup na internetu

Už jenom kvůli tomu, že jsou peněženky velmi univerzální a nemusíte si je osobně zkoušet před nákupem, nabízí se jejich pohodlné pořízení přes internet. Stačí objevit tu správnou stránku, kde si vyberete nejvhodnější řešení a máte v zásadě hotovo. Při výběru ideální peněženky na internetovém obchodě se orientujte především podle dobře sepsaného produktového popisku, rozměrů a na základě fotografií.

Nezapomínejte také na to, že kvalitní kožená peněženka může být skvělým dárkem pro muže i ženy, protože jde o věc, kterou zkrátka všichni potřebují. Zbývá už pouze vybrat to správné designové provedení, model a velikost pro příjemné a spokojené používání.


Zdraví a styl