Tradiční dožínky zažijete ve Veltrusech!

Stavíte se?
Zdroj: zámek Veltrusy
Zobrazit fotogalerii (5)
Stavíte se?

Tradiční vzdání díků za úrodu, to jsou dožínky – selská slavnost, kterou přijal za své i rod Chotků z Veltrus. Právě hraběcí dožínky si na zámku, jehož součástí byl vždy velký hospodářský dvůr, připomeneme v sobotu 13. srpna od 10.00 do 17.00.

reklama

Kdo zavítá do zámecké kuchyňské zahrady, kde se akce koná, bude mít možnost zapojit se do dění, díky kterému se seznámí s příběhem obilí od zrna až po chlebovou placku. Mezi jednotlivými stanovišti rozmístěnými v různých zákoutích zahrady nebude chybět sečení obilí, vážení, mletí, ale ani pečení samotné placky. Každý si může vybrat aktivitu dle své libosti.

Návštěvníky potěší i další tematické dílny, například aranžování ze sušených květin a obilí, výroba ozdob z vizovického těsta nebo pohybové hry pro děti. U rozličných stánků a občerstvení, kde nebudou chybět ani rodinné pivovary se svojí nabídkou, si pak jistě přijdou na své hlavně dospělí.

O zámku ve Veltrusech jsme již psali. Znáte jeho historii? Poslední ránu zámku Veltrusy zasadily povodně

Atmosféru podpoří dechová hudba v podání orchestru Vranovanka a těšit se můžete na ukázku lidových tanců nebo divadelní představení. Vrcholem programu bude krojovaný průvod, který projde mezi návštěvníky až k hraběti a slavnostně mu předá dožínkový věnec. Sláva se musí samozřejmě zapít pivem a zajíst koláči a kdo bude chtít, může se pustit do víru tance.

Za zdmi zahrady to ale nekončí. Jako každou sobotu, i nyní se budete moci svézt povozem taženým zámeckými koňmi. Zároveň bude otevřený prohlídkový okruh v severozápadním křídle zámku, který vás seznámí s posledními zdejšími majiteli z přelomu 19. a 20. století, nebo se můžete vydat na cykloprohlídku s průvodcem po paviloncích v zámeckém krajinářském parku.

reklama
#oslavy #dožínky #oslava #Veltrusy #slavnost #zámek

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.