Policie uzavřela Jiráskův most, důvodem byl dělostřelecký granát

Policie měla vše pod kontrolou
21.01.2017 - 13:43   |  

Jako v akčním filmu si museli v sobotu kolem poledne připadat turisté i náhodní kolemjdoucí v centru Prahy. Policisté byli totiž přivolání k podezřelému předmětu pod Jiráskovým mostem. Připomínat měl nevybuchlý dělostřelecký granát. 

První kontakt s údajným dělostřeleckým granátem, který se měl nacházet pod Jiráskovým mostem, měl procházející muž. Ten policistům ohlásil, že našel podezřelý, asi patnácticentimetrový kovový předmět a že by stálo za to vše prověřit. Městší strážníci nic neponechali náhodě a na místo zavolali pyrotechnika i specialistu se psem.

Kvůli zásahu musel být most uzavřen jak pro městskou hromadnou dopravu, automobily, tak i pro pěší. Vyklizena byla i část nábřeží. Odborník na výbušniny, v jehož kompetenci jsou v takových případech veškerá bezpečností opatření, však téměř okamžitě zjistil, že nalezený předmět není nijak nebezpečný. 

"Šlo o hasicí přístroj a jeho náplň. Předměty byly zajištěny a odvezeny. Opatření bylo kolem půl jedné ukončeno, místo je opět průjezdné," potvrdil policejní mluvčí Tomáš Hulan. Autobusová linka 175 se tak na most zase vrátila, stejně jako turisté.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru