V Tupolevově v Letňanech hořel druhý autobus ve dvou dnech, žhář nebo technická závada?

Řádí snad v Letňanech žhář, který má spadeno na autobusy 195?
  |  

Náhoda, nebo zlý úmysl? V Tupolevově ulici v Letňanech opět hořel autobus a opět šlo o autobus číslo 195. Podle prvotních poznatků by mělo jít opět o technickou závadu. Máme se snad bát v těchto autobusech cestovat?

 

Opět hořel zezadu

Hořel zcela stejný typ autobusu jako ve středu 2. prosince, stejné linky a opět odpoledne. Během dvou dnů tedy shořely dva stejné autobusy, na stejném místě.  I nyní se požár rozšířil ze zadní části autobusu. Všichni cestující stačili včas vystoupit, nikdo nebyl zraněn. Tentokrát se snažili požár zvládnout hasiči ze Satalic, opět byla uzavřena ulice Tupolevova a řidiči včetně těch městské hromadné dopravy museli volit objízdnou trasu, což mnohým zkomplikovalo návrat z práce.

 

Závadné Irisbusy, nebo zlý úmysl?

Podle fotografií se ve všech třech případech (k požáru autobusu jako přes kopírák zde došlo 11. října) jedná o autobus Irisbus Citybus 18M rok výroby 2002 a 2004. Právě o Irisbusech výrobce Renault se často mluví jako o problémových. V případě požáru těchto autobusů zatím vše nasvědčuje technické závadě, buď poškozené palivové soustavě, nebo poškození elektroinstalaci. Na druhou stranu je velmi podivná shoda náhod, třikrát stejný autobus na stejném místě. Policisté prý tedy prověří také úmyslné zapálení. Případ pro vás budeme i nadále sledovat.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru