Hořící autobus i mikulášské strašení: týden očima ČtiDoma.cz

Po požárech autobusů v Letňanech stahuje dopravní podnik autobusy typu City Bus
 

Překvapivě převažovaly dobré zprávy! Zachráněná babička, možná zachráněné varhany, nový krizový portál... Jenom ty hořící autobusy v Letňanech nám to trochu kazí.

Týden ve zpravodajství

Vodovod na Benešovsku je v dobrých rukách a není třeba se bát znečištěné vody. Víme, kdo povede ODS do krajských voleb. Bezpečnostně sváteční rada zvláště vzhledem k možnému požáru. V Hřebči se vnučce podařilo zachránit svoji babičku. Vše o krizových situacích a jejich řešení najdete na novém krizovém portálu Středočeského kraje. Psali jsme také o chvályhodném záměru záchrany varhan v dobříšském kostele. Pozoruhodná osobnost Václava Záruby získala znovu pamětní desku v Čelákovicích.  Nejzajímavější náměty pro veřejnou investici ve Zbraslavi - skatepark nebo koupaliště? O poslání léčebny v Říčanech je rozhovor s jejím ředitelem. Dva dny po sobě hořely dva autobusy v Letňanech, dopravní podnik stahuje tento typ z provozu. U Křížkova Újezdce je nová silnice za 17 milionů. A v závěru týdne ve Všenorech plavala mrtvola

 

Ústřední orelský prapor - Orel ČR

Povznesení těla i ducha

Obsáhlý rozhovor se starostou kladenského Orla shrnuje historii této tělovýchovné organizace i její současné aktivity. 

 

 

 

 

Mikulášská nadílka by neměla být o strašení

Čertíci přívětiví k dětem

Aktuální téma Mikuláš a čerti je zpracován ve článku věnovaném dětem. Jak připravit ze svátku pěkný zážitek? Jisté jedno. Pokud vám někdo bude děsit potomky, tak ho prostě vyhoďte.

 

 

 

Užovka může neznalé pěkně vyděsit...

Co také stává veterináři

O příhodách zvěrolékařky Dagmar Šimkové jsme si již zvykli čítat v rubrice Mazlíčci. Tentokrát je to o exotických zvířatech, k nimž byla paní Šimková volána a nikdy nevěděla jaká potvora se z toho vyklube.

 

 

 

Budova Muzea hrnčířství

Za Bílou paní do Kostelce

Přes černé lesy se můžete vydat na výlet do malebného městečka a je spíše jedno, zda už vám bylo šedesát. Tipy na kulturní zařízení a pamětihodnosti uvítá každá generace.

 

 

 

Jedna z milionu

Najděte si kešku

Ať jste single nebo ne, můžete se pustit do fenomenálního koníčku a přidat se hledačům "kešek". Geocashing spojuje turistiku s detektivním pátráním a každopádně slibuje vzrušující zážitky.

 

 

Jak se žilo v 11. století

Zemnice

O nálezech z doby hradištní se dozvídáme v článku shrnujícím úspěchy Petry Zemanové z Archeologického ústavu památkové péče Středních Čech. Zajímavé vykopávky se našli v Radotíně, Velké Chuchli a Řevnicích.

 

 

 

Třešňové větévky mohou ozdobit váš štědrovečerní stůl

Jak nechat rozkvést barborku

V pátek byl svátek Barbory a tak jsme si v rubrice Dům a zahrada pověděli o předvánočním zvyku rozkvetlých třešňových větviček, tzv. barborek.

 

 

 

 

Úvalští zlomili předsudky vůči trestní minulosti

Lidé v Úvalech kamarádsky přijali bývalé vězně, kteří prostřednictvím neziskové agentury Rubicon pracují na úklidu veřejných prostranství. 

 

Když do nemocnice, tak Benešova

Zprávou týdne ve zdravotnictví je bezpochyby vítězství benešovské nemocnice Rudolfa a Stefanie v krajské části soutěže Nemocnice ČR 2015. Získala prvenství ve třech krajských kategoriích a stala se tak nejlepší nemocnicí Středočeského kraje.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru