Masopustní průvod s baronem Ringhofferem

Starosta Velkých Popovic Ivan Boleslav byl za barona Ringhoffera
Zobrazit fotogalerii (14)
27.02.2016 - 20:11   |  

Za hojné účasti zejména místních dětí proběhl druhý masopustní průvod ve Velkých Popovích. Starosta obce Ivan Boleslav jel jako baron Ringhoffer v kočáru taženém koňmi.

Spousty dětí i dospělých si užily masopustní průvod ve Velkých Popovicích. Zahájení bylo v jednu hodinu před školou. Na trávníku děti sbíraly pro štěstí knoflíky a všechny přivítal baron Ringhoffer, kterým byl velkopopovický starosta Ivan Boleslav. Ten nasedl na připravený kočár a celý průvod mnoha desítek účastníků vyrazil. Po cestě bylo několik zastávek a mezi nimi se prospěvovaly písně. První zastavení bylo pod lípou ověšenou klobásami u stánku řezníků, kde dostali všichni něco na zub. U mateřské školy děti hledaly Červenou Karkulku a vlka, u rybníka zase pomáhaly paní Vodníkové najít kapra a žábu. Velký ohlas vyvolal příchod masek mezi návštěvníky vepřových hodů v pivovaru. Po ukončení se všichni odebrali do sokolovny, kde následovalo vystoupení kapely Beatles Revival.

Starosty obce Mgr. Ivana Boleslava jsme se zeptali na organizaci a plány obce.

Kdo se podílel na organizaci průvodu?

Máme výbor pro sportovní, kulturní a společenský rozvoj obce. Jsou tam šikovní kluci, kteří to poprvé zorganizovali loni. Pan Kotrč je místopředseda výboru, který se tomu hodně věnoval. Zajistil koně i povoz z chovné stanice v Kunicích a sehnal mi oblečení. Já jsem v tom úplně nevinně (smích). Původně jsem chtěl jít za Švejka, ale udělali ze mě Ringhoffera. Jsou to úžasní šikovní lidé. Dělají i obecní ples a jsme rádi, že zajišťují všechny akce a mají spoustu nápadů.

Jaké akce probíhají ve Velkých Popovicích?

Hasiči a myslivci pořádali ples. Čeká nás také obecní ples 19. března, který bude ve spolupráci se základní a mateřskou školou. Udělají nám předtančení a vyzdobí sokolovnu. Výtěžek z tomboly se rozděluje rovným dílem mezi mateřskou a základní školu. Loni bylo to kolem dvaceti tisíc a mohli si za to koupit vybavení. Také se účastníme akcí, které pořádá pivovar, například Pivobraní nebo obecní pouť. Bude mikulášská a vánoční nadílka.  

Co čeká obec důležitého v letošním roce?

Podařilo se nám loni získat dotaci na přístavbu školy a budeme otevírat nových pět tříd a malou tělocvičnu. Začalo se stavět v listopadu a díky mírné zimě jsou už dvě třetiny hotové. Teď už se dělají vnitřní práce a staví se větší jídelna, která by se mohla v květnu kolaudovat. Děti se nám zatím stravují v pivovaru. Nic tak velkého zatím v obci neproběhlo, je to investice skoro za čtyřicet milionů od ministerstva financí se spoluúčastí obce. Je to větší částka než celý obecní rozpočet. Já jsem místní učitel a škola je pro mne srdeční záležitost. Tak jsem rád, že se nám to podařilo hned v prvním roce volebního období. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru