Most v Hostimě čeká rekonstrukce. Jak se dotkne dopravy?

Uzavírka potrvá až do října.
06.03.2016 - 07:46   |  

Most přes potok Kačák bude opraven. Pěší využijí dřevěnou lávku. Řidiče čeká na několik měsíců objížďka. A jedna autobusová zastávka zůstane bez obsluhy.

Objížďka povede přes Loděnice

Most č.110-012 umožňuje přechod přes Kačák již od roku 1932. Jeho rekonstrukce ale nebude za chvíli. Most se zůstane uzavřen od 7. března do 1. října. Řidiče čeká obousměrná objížďka přes Vráž, Loděnice a Svatého Jana. Chodců se uzavírka nijak nedotkne. Před demolicí mostu bude přistavěna bezbariérová dřevěná lávka.

 

Lištině zůstane bez spojení

Cestující v autobusech rovněž neutrpí velkou újmu. Počet spojů, který do Hostimy jezdí, se téměř nezmění. „Jiný případ je Lištice, kde se autobus kvůli šířce komunikace nebude moci otočit. Jak jsme zjistili, z Lištice se do berounských škol nepřepravují žádné děti, proto chceme zatím nechat lištickou autobusovou zastávku neobsluhovanou,“ vysvětluje vedoucí provozu PROBO BUS Vladimír Káš.

„Zvažujeme také, že z provozních důvodů omezíme víkendové a večerní spoje linky H především se zajížděním do nemocnice, které jsou v současné době jen minimálně využívány. Linka A zajištující většinu obslužnosti trasy by tyto cestující převzala,“ uzavírá.

Aktuálně z dopravy:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru