Nepořádek, pet lahve, odpadky. Uklízíte Česko?

Bez komentáře
Zobrazit fotogalerii (11)
  |  

Ojedinělá akce „Uklízíme Česko“ už chvíli funguje. Zkusili jste to také? Nebo nevíte jak na to? Zapojuje se například Středočeská obec Bašť. 

Dobrovolnická úklidová akce probíhá po celé republice. A co si klade za cíl? No přece uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek! Všichni jdou na věc společně v sobotu 16. dubna.

Skládky, ale i další problémy

O černých skládkách můžete informovat i vy a to naprosto jednoduchým způsobem. Stáhnete si mobilní aplikaci ZmapujTo a už to jede. Vaše zprávy jsou přímo na úřad a nemusíte psát jen o černých skládkách, nebo nepořádku, ale i o dalších problémech z vašich měst a obcí.

Čtěte také: Člověk přírodě vlkem, další černé skládky u silnice ke Kmetiněvsi

Tenkrát poprvé

První verze aplikace přišla na světlo světa v květnu 2012. Hlášení přibývalo, ale skládky neubývaly. Ukázalo se, že úřady nemají kapacitu potřebnou k řešení těchto záležitostí. Dobrovolníci se tedy zvedli a po vzoru akce „Let´s do it,“ začali s úklidovou akcí „Ukliďme Česko.“

Zkusíte to také?

Středočeská obec se účastní. Je to jednoduché, stačí se zaregistrovat přes internet a spolu s dalšími dobrovolníky můžete vyrazit do ulic za dobrou věc.