Supí mláďata vychovávají pěstouni

Jedno z mláďat
Zobrazit fotogalerii (2)
09.07.2016 - 08:00  

Díky tomu, že oba nevlastní sourozence vychovávají pěstouni, mají větší šanci na život ve volné přírodě. Jak to probíhá?

Mládě supa mrchožravého, které se 16. června vylíhlo v Zoo Praha, dostal pěstounský pár Fatima a Cháron. O několik dnů později dostali pěstouni ještě druhé “dítě”, tentokrát až z Francie. Pyšní rodiče přijali obě dvě mláďata za svá.

V pražské zoo nejsou supi jedinou celebritou. Co třeba gepardí rodinka? Foto: Gepardí čtyřka v akci

Mládě, které se vylíhlo v pražské zoo, vážilo pouhých 80 g. Vejce snesla samice Lilly, která ale není ve své známé voliéře. Chovatelé se proto rozhodli nechat mládě vychovat zkušenému pěstounskému páru Fatimě a Cháronovi ve velké voliéře dravců. Čtyři dny po vylíhnutí, kdy mládě vážilo 110 g a dobře přijímalo potravu, bylo podloženo na hnízdo pěstounů. Ti se ho hned ujali a vše probíhalo bez komplikací.

O pár dní později se k pražskému mláděti připojilo i to francouzské. O malého supa totiž rodiče nejevili zájem. Díky odchovu pěstounského páru bude mít mládě větší šanci na zapojení do programu, který supy navrací do volné přírody. Program probíhá v Itálii, kde v loňském roce bylo vypuštěno již celkem 6 supů mrchožravých.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru