Uzavřená Prosecká estakáda je problém, přibudou dočasné přechody!

Propadlá prosecká estadáka
Zobrazit fotogalerii (20)
29.07.2016 - 19:37  

Podle místních nastal na Proseku velký problém. Díky uzavřené estakádě se provoz přesunul Ke Klíčovu, lidé volají po dočasných semaforech.

„Uzavřená Vysočanská estakáda dělá lidem starosti – obzvláště těm, co bydlí v okolí objížďky. Jak je ale patrné z diskuse na facebookové stránce radnice Prahy 9, u zastávek Krocínka a Ke Klíčovu by měly vzniknout dočasné přechody a křižovatku Na Klíčově má řídit provizorní semafor. Už aby to bylo!“ Uvádí na facebookové stránce ProProsek jeden z místních obyvatel.

 

A je to pravda, doprava zhoustla v místech, kde obvykle bývá klid. Trasa, kterou nyní projíždí všechny autobusy, nebývá tolik vytížená. Normálně zde jezdí pouze autobus číslo 158. Nyní zde přibyla nejen hromadná doprava, ale samozřejmě i osobní automobily.

 

Dopravní omezení přineslo řadu problémů. V klidné části města se to teď jen hemží různými dopravními prostředky. Komunikace jsou tedy přehlcené, a tak by obyvatelé Proseka uvítali alespoň dočasné přechody u zastávek autobusů Ke Klíčovu a Krocínka. Dopravu tady navíc musí řídit policisté.

 

Podle Tomáše Portíka zastávka Ke Klíčovu dočasný přechod dostane. O Krocínce se jedná, stejně jako o provizorní signalizaci. Praha 9 se snaží, aby v co nejkratší době byly všechny problémy s bezpečností odstraněny. Zatím to vypadá, že by zde uzavírka mohla trvat až půl roku. Mohou hrozit další propady. Vše kolem estakády pro vás i nadále sledujeme.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru