Dva požáry aut se obešly bez zranění

Oba požáry se podařilo uhasit
 

Středa ráno byla na Příbramsku ve znamení plamenů. Hořela zde dvě auta, oba incidenty dělily asi čtyři hodiny a osm kilometrů.

První požár zaplál opravdu velmi časně, jen pár minut přes čtvrtou ranní! A to v katastru obce Obořiště na místní silnici vedoucí souběžně se strakonickou dálnicí D4 poblíž 33. kilometru. V plamenech se ocitla škodovka. Požár se profesionálním jednotkám HZS Příbram a Dobříš podařilo za dvanáct minut od příjezdu lokalizovat a za dalších třiadvacet zlikvidovat. Vozidlo to ale odneslo, bylo celkově zlikvidováno. A jaká vznikla škoda? Jde o patnáct tisíc, příčinou má být úmyslné zapálení.

Na jiné dálnici se rekonstruuje: Část dálnice D1 bude uzavřená

Ke druhému hořícímu automobilu vyjeli hasiči z příbramské stanice v půl deváté na silnici číslo 4 mezi koncem dálnice u Skalky a obcí Dubenec. V tomto případě byl požárem zasažen motorový prostor a část kabiny osobního auta. “Požár vznikl za jízdy a jeho příčinou byla technická závada na elektroinstalaci. Hasiči plameny lokalizovali za sedm minut od svého příjezdu na místo, likvidaci nahlásil velitel zásahu v 9.05 hodin, říká Zdeněk Stoklasa, vyšetřovatel požárů územní odbor Příbram. Přímé škody se vyšplhaly na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty na 20 tisíc. Obě události se obešly bez zranění osob.


Životní styl

Hobby