Neplacení výživného jako denní chléb. Policie řeší hned tři případy

Neplacení výživného je na Kutnohorsku tak trochu trendem
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Bohužel trend dnešní doby. Člověk si bezmyšlenkovitě udělá dvě ratolesti, ale pak svoji partnerku opustí a následně nemá zájem o placení alimentů. Podobné jednání je ale samozřejmě v rozporu  s českými zákony. Na Kutnohorsku se ale takové případy množí. Jaké tresty za podobné přečiny hrozí?

V dnešní době se mluví ve velkém o tom, že je dítě vlastně luxusem, tři a více dětí už pak velkou raritou. Holt časy se mění a situace, kdy rodina měla minimálně dvě děti, už je nejspíše nenávratně promlčenou a zapomenutou.

Především neplánovaně narozené děti jsou velmi často předmětem trestné činnosti, což se ve velkém momentálně řeší na Kutnohorsku a Nymbursku.

Tatínek z Kutné Hory dluží už takřka 300 tisíc

Hned dvojici nezletilých dcer nejspíše nemůže přijít na jméno pětapadesátiletý muž z Nymburska. Ten svou vyživovací povinnost neplní nepřetržitě od roku 2012 do současnosti. "Okresní soud v Nymburku mu stanovil přispívat na obě děti celkem 4 tisíce korun. V současné době otec dluží nejméně 268 tisíc korun," popsala případ policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Případů je víc

Tím dalším je jednatřicetiletý tatínek z Prahy, který dluží na výživném už 84 tisíc korun. Neplatí totiž od března 2013 a tak trochu zapomíná na svou nezletilou dceru a syna z Kutné Hory. "Okresní soud mu stanovil plnit řádné výživné ve výši 2 300 Kč měsíčně k rukám matky," uvedla Marečková.

V Čáslavi řeší i vandalství
Došlo tam totiž k posprejování rychlíku v železniční stanici. Dosud neznámý sprejer nastříkal nečitelné nápisy a obrazce různých barev na odstavený vagón. Způsobená škoda se pohybuje kolem 8 tisíc korun. Hrozí mu nejen pokuta, ale i odnětí svobody na jeden rok.

Neplacení výživného musí řešit i policie v Čáslavi. Osmadvacetiletý muž totiž nejspíše zapomněl, že je otcem dvou nezletilých dcer, a též se vyhýbá jakémukoliv placení.

"Neplní svou povinnost od ledna letošního roku do současnosti, přitom má platit na obě děti celkem 600 Kč. V současné době dluží nejméně 3 tisíce korun," dodala tisková mluvčí PČR Kutná Hora.

Zmínění pachatelé si možná myslí, že jim podobné jednání projde, ovšem zákon se s nimi mazlit nehodlá. V případě odsouzení jim dokonce hrozí i odnětí svobody, a to až na jeden rok.