Rekonstrukce školky v Úvalech dostává trhliny. Co neočekávaného se na místě událo?

Děti mateřskou školku ještě nějaký ten pátek nebudou moct plnohodnotně využívat
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Můžete plánovat, jak chcete, ovšem často se stává, že se vám pod nohy dostanou klacky a vše se podstatně ztíží. Podobně by nyní o situaci okolo rekonstrukce školky mohla mluvit úvalská radnice. Jak situaci vyřeší a jak moc finančně náročný celý projekt nakonec bude?

Vše vypadalo na papíře hezky, odstartovalo se na začátku letních prázdnin, kdy byl objekt školky nevyužívaný, a skončit se mělo ve druhé polovině října. Bohužel, jak už se to stává, rekonstrukce se prodlouží.

Školka se během dvou měsíců měla dočkat nové fasády, zateplení, oken, opravy teras a také instalace nové rekuperační jednotky, která má snížit spotřebu energií a jako bonus ještě zajistit dětem a učitelkám příjemný čerstvý vzduch.

Co průběh rekonstrukce narušilo?

Jelikož se na MŠ Kollárova v Úvalech nerekonstruovalo opravdu hodně dlouho, dalo se tak trochu čekat, že pracovníky může něco překvapit. To se bohužel stalo a není to zrovna příjemné zjištění.

Mateřská školka Kollárova byla postavena v roce 1979 a za dva roky tak oslaví 40 let své existence. Za celou dobu se ale nedočkala žádné větší konkurence.

"Při provádění stavebních prací bylo v průběhu odstraňování stávajících konstrukcí zjištěno, že po odkrytí krycí lehké části obvodového pláště byla na místě indentifikována výplň tvořená sendvičovou konstrukcí s tepelnou izolací z minerální vaty do celého rastru s vnitřním i vnějším povrchem z azbestocementových desek," popsal problém místostartosta města Vítězslav Pokorný.

Následoval odborný rozbor inkriminovaných částí a byla potvrzena přítomnost azbestu. "Z tohoto důvodu se náklady zvýší odhadem o cca 5 milionů korun," smutně podotkl Pokorný a také nám sdělil, že částka obsahuje i náklady na provizorní prostory pro mateřskou školku z důvodu nutnosti zahájení školního roku.

Na podobnou akci navíc není dotace, a tak je kompletně placena z vlastních finančních zdrojů města Úvaly. Celkové náklady na stavební práce o dílo jsou 11 834 951 Kč vč. DPH. Samozřejmě se počítá s tím, že již žádné další komplikace nenastanou, jelikož rozpočet města bezesporu není nafukovací a další volné finance se v něm již lehko hledat nebudou.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru