Kutnohorské nádraží se pomalu proměňuje. Co kromě nové fasády ještě přibude?

Na kutnohorském nádraží probíhají stavební práce, čeho se týkají?
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Nádraží dlouhodobě viditelně skomíralo, což je na tak historicky bohaté město samozřejmě škoda. Momentálně ale na nádražní budově ve stanici Kutná Hora hlavní nádraží probíhají zušlechťovací práce. Kdy budou dokončeny a na co se mohou cestující těšit?

Kutnohorské hlavní nádraží je na pohled skutečně smutným místem jinak krásného středočeského města se spoustou památek a míst, které rozhodně stojí za to navštívit.

"Je to spíše ostuda, na fasádu nikdo nesáhl snad dvacet let, střecha je pokálená od holubů, představoval bych si pro Kutnou Horu a pro turisty, pro které je vlastně nádražní budova tím prvním, co po příjezdu spatří, něco úplně jiného," uvedl Michal Horký na jedné z facebookových diskuzí.

Oba revitalizační projekty odstartovaly v září a měly by být dokončeny do závěru letošního roku. Celkové náklady v Kutné Hoře - hlavní nádraží se pohybují okolo 5,5 milionu korun, v Kutné Hoře - město pak 8,5 milionu korun.

Fasáda prochází opravou

Vypadá to ale, že by se konečně v rámci kutnohorského nádraží mohly začít dít pozitivní změny. "V současné době opravujeme fasádu na hlavním nádraží, cestující budou mít k dispozici také nové toalety a nově upravený prostor pro čekání na vlak," sdělil nám Marek Illiaš a také uvedl, že by budova měla dostat nejen nová okna, ale i dveře a také dojde k úpravě prostoru před nádražím.

Revitalizací prochází také stanice Kutná Hora - město. I tady se opravuje fasáda a budova dokonce dostane podle informací ze SŽDC novou střechu, všechna okna a dveře. Proměnou má také projít prostor pro cestující včetně prostoru před nádražím.

Každopádně je dobře, že se na obou kutnohorských nádražích usilovně pracuje na tom, aby brzy měly lepší vzhled a lépe reprezentovaly jedno z nejvíce památkově bohatých měst u nás.

Z hlavního nádraží by měla vést linka do centra

Dostupnost pro turisty z hlavního kutnohorského nádraží je momentálně komplikovaná. Jedná se totiž o vzdálenost okolo 4 kilometrů. To by se ale mělo do budoucna vyřešit. Očekává se totiž posílení autobusových spojů do centra. Více se můžete dočíst v detailním článku na toto téma.