Vánoce budou na blátě, pravou zimu si užijeme pouze na horách

Jak už se stalo v posledních letech tradicí, v nižších polohách si na Štědrý den příliš sněhu neužijeme. Spíš naopak, bude to o blátě a teplotou nad nulou. Pokud však vyrážíte na hory nebo tam přímo žijete, máte se na co těšit.

reklama

Začátek týdne přitom bude, co se týká pravé zimy, poměrně nadějný i v nížinách. Teploty se v pondělí dostanou nad bod mrazu jen zřídka, v noci klesnou na minus tři. Navíc se na většině území přidá sníh, který však vydrží pouze v horských oblastech. Jinde se bude měnit v déšť, což znamená nebezpečí zledovatělých silnic. 

Stejný ráz počasí vydrží i v úterý, od středy se však začne oteplovat. Příliv teplého vzduchu vyvrcholí v pátek, kdy teploty vystoupají až na pět stupňů. Víkend pak sice bude o něco málo chladnější, ale v přes den bude pod nulou zřejmě pouze na horách. Podmínky pro lyžování tak budou ideální.

Nebude to žádná sláva

Na Štědrý den to v nížinách spíše než ke stavění sněhuláků bude svádět k procházkám. Dodržujete-li tedy například tradici, že chodíte v tento slavnostní den nakrmit zvířátka do lesa, v žádných závějích se rozhodně brodit nebudete. Teploty se budou pohybovat kolem tří stupňů, meteorologové čekají dešťové přeháňky, místy dokonce i soustavný déšť. 

Po celý následující týden by si měli dávat pozor zejména řidiči. Počasí je jako dělané na to, aby se minimálně v ranních hodinách na vozovkách objevovala ledovka. Denní přeháňky se totiž během mrazivých nocí budou měnit v hodně nepříjemný povrch cest.

 

reklama
#počasí #předpověď budoucnosti #Štědrý den #Vánoce

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.