Slušný bordel: Praha rozesílala dopravní pokuty špatným adresátům

Jestli vám v předchozích dnech přišla pokuta se jménem jiného člověka a výzvou k zaplacení, nejste v tom sami. Několik tisíc dopravních pokut totiž rozeslal pražský magistrát nesprávným adresátům. Důvodem bylo selhání obálkovací linky. Úřad obešle lidi znovu.

19.01.2018 - 12:00   |  
Policie vydala pokuty, přišly ale jiným lidem
Zobrazit fotogalerii (3)

Zhruba 2 500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky. Magistrát po odstranění chyby rozešle pokuty znovu správným adresátům.

Město problém eviduje od minulého týdne. "Písemnost určená konkrétnímu adresátovi se nachází v obálce, která byla zaslána jinému adresátovi. Neprodleně po zjištění chyby jsme učinili kroky k identifikaci příčiny a jejímu odstranění," oznámil mluvčí magistrátu Vít Hofman s tím, že se podobná věc stala poprvé.

Prý nikdo nepochybil

Podle Hofmana se jednalo o technickou chybu, ne pochybení pracovníků úřadu. "Selhání v současné době řeší autorizovaný servis cestou poskytovatele této služby." Chybně doručené pokuty nemůže samozřejmě Praha podle mluvčího vymáhat po nesprávných adresátech, takže chybně obeslaní lidé nemají nic platit a výzvy mohou považovat za bezpředmětné.

Lidé, kterým byly výzvy určeny, se zase nemusí obávat postihu kvůli nezaplacení pokuty. "Nesprávně zaslané písemnosti nemohou ze zákona vyvolat žádné právní důsledky, tedy ani exekuci. Po odstranění technického problému odešleme písemnosti znovu," oznámil Hofman.

Klíčová slova: