Basketbalisty Nymburka by mohla koupit společnost Sport Invest

Někdy je to pořádná dřina nejen na palubovce, ale i v zákulisí
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Novým majitelem basketbalistů Nymburka po Miroslavu Janstovi by se mohla stát marketingová společnost Sport Invest, která zastupuje přední české sportovce v čele s Petrem Čechem, Martinou Sáblíkovou či Ester Ledeckou. Jak moc je to reálné?

Žádná ze stran to sice nechtěla potvrdit, ale nikdo to zároveň ani nevyvrátil. "Teď se k tomu nechci nijak přímočaře vyjadřovat, je to na pozdější komunikaci," řekl David Trávníček, jeden ze spolumajitelů Sport Investu. Jako předčasné to označil možná už bývalý majitel Miroslav Jansta.

Nejlepší český basketbalový klub z Nymburka se pyšní 14 českými tituly v řadě a pravidelně hraje v pohárové Evropě. V roce 2013 do jeho vlastnických struktur vstoupila akciová společnost Sportovní holding Praha miliardáře Petra Speychala a klub usiloval i o postup do prestižní Evropské ligy.

Bude to krok správným směrem?

Projekt však brzy zkrachoval a o chod se nadále staral zejména právník a předseda České unie sportu a České basketbalové federace (ČBF) Jansta, který je 22 let prezidentem klubu. Loni v květnu však oznámil, že v roli prezidenta a také vlastníka končí a hledá nástupce, kterému by klub předal. Kvůli jeho zdravotním potížím se prodej oddálil.

Nyní se však zdá, že jednání spějí ke konci a novým vlastníkem by se mohla stát společnost Sport Invest, která se dosud zaměřovala na zastupování sportovců, především fotbalistů a hokejistů, na marketing a sportovní cestovní kancelář. V basketbalu se dosud angažovala zejména organizací dětského turnaje Jr. NBA League ve spolupráci s ČBF.

Basketbaloví veteráni se prali jako lvi. Jsou desátí na světě. Více čtěte zde.

Hobby