Skvělé příbramské publikum dohnalo Čechy k vítězství, Česko - Švýcarsko 5:2!

Ve vynikající atmosféře stařičkého, i když v poslední době stále více zmodernizovaného příbramského stadionu se odehrál první zápas českých hokejistů v rámci Euro Hockey Challenge. Češi byli po většinu zápasu lepším celkem a po zásluze v prvním ze dvou vzájemných duelů zdolali Švýcary poměrně jasně 5:2.

Svěřenci trenéra Jandače vstup do utkání zvládli na výbornou. V prvních minutách Švýcarům puk vůbec nepůjčili, naopak vymýšleli a zkoušeli jednu akci za druhou. Ani na gól nemuseli dlouho čekat, po teči se z premiérové branky radoval osmnáctiletý Jakub Galvas.

Hrál se kvalitní hokej s báječnou kulistou téměř 4 000 diváků.

Češi v aktivitě po zisku vedení nepolevovali, Furch v bráně neměl prakticky vůbec práci. Další branky přidal Roman Horák, který se dostal k odraženému puku, ve druhé třetině pak trestal špatnou švýcarskou rozehrávku Tomáš Pavelka - 3:0.

I divokou třetí třetinu Češi zvládli

Ve třetí třetině bylo Švýcaři výrazně aktivnější, odměnou jim bylo snížení po teči Yannicka-Lennarta Albrechta - 3:1 pro Česko. Závěr utkání byl trochu divoký. Čtvrtý český gól přidal Robin Hanzl, následně Švýcaři bleskurychle snížili - 4:2.

V posledních minutách zkoušelo Švýcarsko hru bez brankáře, ovšem bez úspěchu. A když se švýcarský gólman Joren van Pottelberghe vrátil, prostřelil jej parádní ranou pod břevno Roman Horák.

Češi tak první přípravné utkání v rámci Euro Hockey Challenge zvládli, porazili Švýcary 5:2.

Jako bonusu se diváci dočkali i samostatných nájezdů, ve kterých byli lepší hráči s helvétským křížem na hrudi.

Euro Hockey Challenge - Příbram:

Česko - Švýcarsko 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky: 9. Galvas (Tomášek, Kaut), 18. Horák, 27. Pavelka (Tomášek), 54. Hanzl (Kaut, Mozík), 60. Horák (Klok, Hrbas) – 45. Albrecht (Genazzi), 54. Mottet

Sestavy:

Česko: Furch (Bartošák) – Galvas, Hrbas, Pavelka, Pyrochta, Klok, Polášek, Mozík, Vitásek – Nestrašil, Musil, Řepík, Stránský, Orsava, Kaut, Ordoš, Horák, Hanzl, Kousal, Šťastný, Tomášek

Švýcarsko: Van Pottelberghe (Senn) – Zryd, Frick, Geisser, Paschoud, Loeffel, Genazzi – Wick, Suri, Albrecht, Rossi, Simion, Ryser, Corvi, Riat, Lammer, Vermin, Mottet

Rozhodčí: Šír, Hejduk – Hynek, Špůr

Diváci: 3 856