Praha by mohla dát 5 milionů do paláce ledových sportů. Zvažuje spoluvlastnictví

Jak bude dnes už rozestavěný ledový palác vypadat? Podívejte se dále do fotogalerie
Zobrazit fotogalerii (4)
09.04.2019 - 10:00  

Pražský magistrát zvažuje stát se spoluvlastníkem Areálu ledových sportů, který vzniká na Jižním Městě. Praha by vlastnila polovinu a druhou společnost ALS Investors. Za podíl by město zaplatilo pět milionů korun a do společnosti by následně vložilo další peníze.

Areál s vnitřními i venkovními sportovišti má být dokončen v červnu 2020. Základní kapitál Areálu ledových sportů je nyní dva miliony korun. Kromě ceny za podíl by do společnosti město muselo následně vložit dalších 35 milionů korun. Stejnou částku by vložil soukromý investor. Základní kapitál by se tak zvýšil na 72 milionů.

Součástí i dvě ledové plochy

Předpokládaná roční návštěvnost areálu je 170 000 až 230 000 diváků. Uskutečnit by se v něm mohlo každoročně až 180 organizovaných akcí. Součástí sportovního areálu budou dvě vnitřní ledové plochy a tři venkovní multifunkční sportoviště, bude bezbariérový a pro řidiče vznikne 67 parkovacích míst.

V Praze je asi desítka zimních stadionů, a to na Výstavišti, ve Vršovicích, na Veleslavíně, v Braníku, na Smíchově, v parku Grébovka, ve Stodůlkách, v Letňanech a nově ve Strašnicích. V roce 2011 město nechalo kvůli špatnému stavu zbourat památkově chráněný zimní stadion na Štvanici.

Pražští radní si odsouhlasili společný postup a uložili radnímu Janu Chabrovi (TOP 09) vypracovat návrh dalšího postupu. Ten má být hotov v polovině dubna.