Kraj rozhodl o dopravním omezení, tvoří se obrovské kolony. Starosta Říčan je zásadně proti

V Říčanech je teď několik rozkopaných míst, kvůli zácpam na silnici 101 se ucpává i centrum
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Říčanská radnice nesouhlasí s dopravním omezením na silnici druhé třídy číslo 101 u nedávno instalované protihlukové stěny. Kvůli jejímu natírání se na frekventované komunikaci v těchto dnech jezdí kyvadlově, provoz řídí semafory. Dopravní zácpy se přenášejí až do centra města. Jako by na středočeském hejtmanství zase jednou nevěděli, co vlastně dělají.

Radnice dnes v otevřeném dopise vyzvala ředitele Krajské správy a údržby silnic Zdeňka Dvořáka k lepší koordinaci dopravních staveb a také k tomu, aby byly všechny záměry dopředu projednávány se samosprávou. Dvořák uvedl, že výtkám města nerozumí. Zřejmě přes Říčany nejezdí a nestojí denně v mnohakilometrových kolonách.

Jsou od začátku proti

Radnice s instalací mobilní protihlukové stěny nesouhlasila, problém se podle ní dal vyřešit výsadbou zeleně. "Cena 21,7 milionu Kč za provedení 238 metrů dlouhé stěny je z pohledu našeho města nehospodárná. Navíc jsme překvapeni, že až po výstavbě stěny dochází k natírání na zelenou barvu (velmi nevzhlednou), a to dvěma pracovníky 's kyblíkem'. Dopravní omezení spojená s tímto natíráním jsou na komunikaci prokazatelně i v době dopravních špiček, kdy na místě není ani jeden pracovník," uvedl v dopise starosta Vladimír Kořen (Klidné město).

Zároveň vyzval silničáře, aby všechny záměry na krajských komunikacích v Říčanech a okolí s předstihem projednávali s vedením města a aby lépe koordinovali dopravní stavby, které mohou mít vliv na plynulost dopravy v Říčanech. "Budu navrhovat termín osobního setkání, kde očekávám návrh postupu, jak zlepšit vzájemnou informovanost a komunikaci s cílem zamezit dalšímu nadměrnému zatěžování našeho města a občanů," dodal.

Silničáři prý za nic nemohou

Dvořák namítl, že silničáři s městem jednali a žádné nehody se v minulosti neobjevily. "Vždycky jsme se na všem shodli," tvrdí. Výhradám proto nerozumí a dává si je do souvislosti s pondělním jednáním krajského zastupitelstva. Z dopravních problémů podle něj navíc nelze vinit silničáře, protože místní úpravu stanovil se souhlasem policie odbor dopravy říčanské radnice, nikoliv správa a údržba silnic.

K výhradám k protihlukové stěně řekl, že její instalace reagovala na petici lidí, kteří si stěnu přáli. Má pomoci lidem z ulice Na Fabiáně, kteří si stěžovali na překračování hlukových limitů. Radnici se zvolené řešení nelíbilo, upozorňovala na to, že zvuk se může odrážet do protější lokality Na Vysoké.


Životní styl

Zdraví