Bartošák vychytal Švédy a spěchal k porodu, má syna Damiana

Se svým velkým vzorem Henrikem Lundqvistem
Zobrazit fotogalerii (3)
11.05.2019 - 12:16  

Brankář hokejové reprezentace Patrik Bartošák prožil mimořádně hektické, ale velmi radostné hodiny. Nejprve v brankovišti národního týmu vychytal v pátek večer cennou výhru 5:2 nad úřadujícími mistry světa Švédy, v noci spěchal za partnerkou Dominikou do Ostravy a ráno se stal otcem syna Damiana.

Šestadvacetiletý kopřivnický rodák ukázal proti Švédům skvělou koncentraci. S vědomím termínu porodu, který připadal právě na úvodní den letošního šampionátu, pochytal 30 střeleckých pokusů Švédů, v klíčových chvílích vytáhl skvělé zákroky. Rozdal ještě pár rozhovorů a pak už šel hokej na nějakou dobu stranou.

Všechno v pohodě

"Voda praskla," hlásil brankář na Instagramu po třetí hodině v noci. A dopoledne už Bartošák potomka s radostí představil. "Vítej, Damianku," okomentoval fotku. Možná budoucí hokejista se narodil v půl desáté ráno, měří 51 centimetrů a váží 3 460 gramů.

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě byl u porodu včas. Damian na něho zodpovědně počkal a přišel na svět v 9:32 ráno. Má 51 centimetrů a vážil takřka tři a půl kilogramu. Otec Patrik si ho však dnes dlouho neužije, neboť český tým má momentálně před nedělním příjezdem Pavla Francouze k dispozici jen dva gólmany. Večer od 20:15 čeká tým souboj s Norskem.