Zemřela nejstarší Evropanka. Bylo jí neuvěřitelných 116 let

Někdo, kdo má tuhý kořínek, si občas důchodový věk protáhne o nějak ten pátek navíc. Jsou však opravdové extrémy. Jeden z nich byla Italka Robucciová, která dnes brzy ráno zemřela ve svých 116 letech. 

18.06.2019 - 13:00  
Zemřela nejstarší Evropanka ve svých 116 letech

Ve věku 116 let dnes brzy ráno zemřela na jihu Itálie nejstarší Evropanka, Giuseppina Robucciová, kterou všichni znali jako babičku Peppu. Informovala o tom agentura ANSA.

Robucciová se narodila 20. března 1903, a zažila tedy obě světové války. Se svým manželem provozovala ve svém rodišti po dlouhá leta místní bar. Na svět přivedla pět dětí. Měla devět vnoučat a 16 pravnoučat.

Zhoršený stav...

Zemřela ve svém rodném domě ve městečku Poggio Imperiale v jihoitalském regionu Apulie. Rodina ji sem převezla před zhruba deseti dny, kdy se její zdravotní stav zhoršil. Předtím žila nejstarší Evropanka v domácnosti jedné ze svých dvou dcer v nedalekém městečku Apricena.

"Jsme zarmouceni. Ale zároveň i poctěni, že to byla naše spoluobčanka," řekl starosta města Poggio Imperiale Alfonso D'Aloisio. V roce 2012 zde babička Peppa získala titul čestné starostky.

Před Robucciovou byla nejstarší Italkou Emma Moranová, která zemřela v dubnu 2017 ve věku 117 let. Ta byla dlouho nejstarším člověkem světa.

Nejstarší Češi

Lidé s českými kořeny mají zatím svou rekordmanku v již zesnulé Marii Míkové. Ta se dožila 112 let. Mezi muži drží rekord nebožtík Josef Flandera se 107 lety. První příčky jsou převážně obsazené muži a dosud nejstarší žijící Češka to jen potvrzuje. Marie Schwartzová narozená v roce 1910 má k dnešnímu dni 109 let. Dodnes žije na Jižní Moravě. 

 

 

Klíčová slova: