Bělá pod Bezdězem dostane 250 tisíc na vylepšení kamerového systému

11.08.2015 - 18:14  

Rada Středočeského kraje v pondělí 10. srpna odsouhlasila poskytnutí dotace Bělé pod Bezdězem, a to ve výši čtvrt milionu korun. Kraj chce zvýšit bezpečnost v ulicích rozšířením stávajícího kamerového systému.

„Při poslední návštěvě Bělé pod Bezdězem jsem panu starostovi slíbil, že pokud bude potřebovat finanční prostředky na zvýšení bezpečnosti ve městě v souvislosti se zvýšeným pobytem běženců z nedalekého zařízení Cizinecké policie v Jezové, z krajského rozpočtu mu je dáme. Myslím si, že investice do vylepšení kamerového systému, který využívá jak bezpečnostní agentura, která ve městě zajišťuje ostrahu, tak i případně Policie ČR, je velmi dobrý nápad, který jsme rádi podpořili. Lepší monitorování situace nepochybně přispěje ke zvýšení pocitu bezpečí obyvatel,“ konstatoval hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Dvě nové kamery by měly pokrýt oblast největšího dětského hřiště a křižovatku ulic Mladoboleslavská a Hradební. „První z kamer umožní monitorovat místo, kde si hodně hrají děti, což určitě ocení jejich rodiče. Kamera na křižovatce bude dokonce hned víceúčelová: Je to místo nebezpečné z hlediska dopravy, prochází tudy hodně lidí a museli by tudy projít velmi pravděpodobně i migranti jdoucí od vlakového nádraží. Kamera bude zároveň monitorovat i prostor, ve kterém jsou umístěny kontejnery na tříděný odpad, kde nám už jednou hořelo. Věřím, že umístění nových kamer pomůže uklidnit situaci ve městě,“ poznamenal starosta Bělé pod Bezdězem Milan Lomoz.

Na zakoupení dvou kamerových bodů k tomu přidá radnice v Bělé více, než sto tisíc korun. Zaplatit plnou cenu nových dvou kamerových bodů by si město z rozpočtu nemohlo dovolit. „Sto tisíc korun už ale nějak najdeme,“ dodal starosta Bělé.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru