Přijďte experimentovat do benešovského podzemí!

Experimenta – experimentální prostor pod Benešovem
 

Pod benešovskou radnicí byl otevřen nový experimentální prostor – Experimenta. Atrakce využívají pozoruhodných fyzikálních zákonitostí a technické důmyslnosti. Prostor je určen pro děti i dospělé.

Do jednotlivých výklenků sklepení byly umístěny samostatné (většinou interaktivní) instalace, kde si děti i dospělí mohou hrát se světlem a zvukem. Prostor podzemí působí jako tajemná laboratoř se zvláštními předměty. Těch je v podzemní chodbě celkem 7. Další 2 exponáty jsou umístěny v prostorách recepce. Všechny byly vytvořeny na "míru" benešovskému podzemí. Autory jsou Jiří Suchánek (podzemí) a duo Dagmar Petrovická a Eva Nováková – PENOCZE (prostor recepce).

Expozice prvního benešovského podzemí je zaměřena především na rodiny s dětmi a školy, ale i malé a velké „vědátory“. Setkáte se zde například s vodní hudbou, duhovou a zrcadlovou stěnou vytvářející iluzi nekonečného prostoru nebo s tzv. kymatikou, kde se na základě zvukových vln v písku a ve vodě vytvářejí velmi zajímavé a rozličné obrazce. Téměř všechny prvky mohou ovládat sami návštěvníci pomocí pohybu, doteku, tlačítek… 

„Jinde se na exponáty můžete pouze dívat, u nás používáte při prohlídce nejen oči, ale především i ruce. Naše instalace musíte rozhýbat, roztočit, mačkat, a pak se dějí ty správné věci,“ lákají provozovatelé z městkého úřadu.

Otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin, kromě pondělí. Cena vstupného je 50 Kč za osobu, rodinné vstupné je 150 korun a skupiny platí 30 Kč za osobu.

Experimenta na stránkách Města Benešov


Životní styl

Hobby