Bojíme se o budoucnost školy. Starosta nekoná, stěžují si zklamaní rodiče žáků ZŠ Plamínkové v Praze 7

Starosta Čižinský prý odmítl jednat
22.01.2020 - 16:43  

Spor o ředitelku ZŠ Plamínkové, který hýbe Prahou 7, má další pokračování. Petiční výbor včera předal starostovi Janu Čižinskému petici s více než 500 podpisy rodičů a občanů Prahy 7. Současně ho zástupci rodičů požádali, aby sporný konkurz zrušil. Starosta to odmítl.

„Se starostou Čižinským jsme včera jednali víc než hodinu. Vysvětlili jsme mu, že reálně hrozí rozvrat školy, pokud bude trvat na konkurzu. Požádali jsme ho, aby nalezl řešení, které zklidní situaci a umožní, aby paní Macečková mohla dál řídit školu. Bohužel nechtěl na naše obavy a argumenty slyšet, jakýkoli vstřícný krok odmítl,“ popisuje včerejší jednání členka rodičovského petičního výboru Anna Matyášová Michalcová.

Situace je velmi vážná

„Naše obavy se bohužel naplnily. Proto se teď obracíme na širokou veřejnost, média a politické reprezentanty. Slibujeme si od toho, že nám někdo z nich pomůže. Situace je velmi vážná. Podle posledních informací se učitelé rozhodují, zda v příštím týdnu vyhlásí výstražnou stávku. Nekonání pana starosty má nedobrý dopad na fungování školy,“ vysvětluje další kroky rodičů Anna Matyášová Michalcová.

Spor o pokračování Jarmily Macečkové na pozici ředitelky ZŠ Františky Plamínkové se rozhořel na začátku ledna, kdy vyšlo najevo, že vedení radnice Prahy 7 vypsalo konkurz na nového ředitele. V reakci na tento krok zorganizovali aktivní rodiče petici, kterou v první den podepsalo víc než 200 maminek a tatínků žáků úspěšné základní školy s rozšířenou výukou jazyků.

Názory rodičů podepsaných pod peticí

 • Mám na ZŠ Plamínkové dvě děti. Škola, v čele s paní ředitelkou Macečkovou, vytváří pro děti báječné prostředí pro vzdělávání. Řeší problémy, ukázkově komunikují s rodiči, vytvářejí respektující se vztahy mezi dětmi. Nad toto všechno má škola výbornou ‘kondici’ po ekonomické stránce. Proste není důvod měnit cokoliv! Proč brát lidem, kteří pro školu žijí a dýchají, energii a motivaci tímto neodůvodněným konkurzem?

- Irena Rollo, Praha - 

 • Zažila jsem paní profesorku na mnoha postech a funkcích a jsem přesvědčena, že je pro školu přínosem jak organizačním, tak odpovědným!

- Adéla Hanzáková, Praha -

 • Paní ředitelka Jarmila Macečková vede školu, dle mého názoru a mých zkušeností, perfektně a není tedy důvod měnit něco, co funguje. Má se školou dlouholeté zkušenosti jako pedagog a zná chod školy již dlouhá léta z více pozic. Má skvělý přístup k dětem i k rodičům. Bylo by škoda přijít o tak znamenitého pedagoga, člověka a v neposlední řadě o paní ředitelku v těchto kvalitách a jen těžko nahraditelnou.

- Marcela Bendová, Praha 7 -

 • Jedna má dcera loni ukončila školu, druhá je zde ve 4. třidě a paní Macečkové patří dík za to, kde škola v současné době je. Změna bude znamenat destabilizaci uč. sboru a školy samotné…

- Tomáš Vágner, Praha -

 • Mám, jako rodič dvou žáků, čerstvou zkušenost ze ZŠ a MŠ Věry Čáslavské, Praha 6 Petřiny, Šantrochova 2/1800, 162 00, kde v loňském šk. roce skončila, oprávněně, paní ředitelka (resp. zastupující zástupkyně ředitelky). Paní ředitelka Mgr. Jarmila Macečková má moji plnou podporu. Jsem rozhodně proti jejímu odvoláním a pevně věřím, že paní ředitelka Mgr. Macečková zůstane v současné funkci ředitele školy ZŠ Fr. Plamínkové. Na rozdíl od ZŠ a MŠ Věry Čáslavské, Praha 6 jsme já, rodič a především dcera, resp. žákyně ZŠ Fr. Plamínkové, absolutně spokojeny.

- Eva Havlíková, Praha 7 -

 • Podepisuji, protože paní ředitelka Macečková nastoupila na post ředitele ve velmi těžké chvíli a vytáhla všem trn z paty. Školu vede na úrovni, jaké je hodna. Jsem bývalá studentka této skvělé základní školy a přijde mi neuvěřitelné, že by měl být ředitel odvolán kvůli tomu, ze školu vede na vysoké úrovni. Fr. Plamínkové je výborná škola, která má zůstat náročnou a skvělou, dávat studentkám to, co od ní cele roky chtějí. Máme spoustu jiných zakládek, které si rodiče, kteří s vedením této prestižní sokly nesouhlasí, mohou vybrat. K odvolávaní není žádný důvod!

- Linda Bubínková, bývalá studentka, Praha 7 -           

 • Tuto ředitelku a školu znám osobně, coby bývalý student. Ředitelka byla již v době mého studia kvalitní pedagog s podporou studentů.

- Jaroslav Čížkovský, bývalý student, Praha 7 -

 • Nesouhlasím s takovými praktikami. Nikdy se škola neměla lépe a nikdy tak neprosperovala jako za posledních deset let. Sám jsem ji vystudoval v 90. letech. Vím, o čem mluvím!

- Aleš Lexa, Praha 7 -                 

 • Moji dceři tato škola, a zejména paní ředitelka Macešková a paní učitelka Šárka Marouškova, pomohly překonat trauma z jiné školy. Byly báječné a škola i výuka fungovala skvěle. Nerozumím tomu, proč by měla stávající paní ředitelka odejít.

- Barbora Šporclová Kodetova, Praha -            

 • Podepisují, protože si opravdu přeji, aby stávající paní ředitelka mohla ve své funkci pokračovat bez konkurzu, tudíž za jasné podpory zřizovatele.

- Monika Jelínkova Parisová, Praha 7 -            

 • Považuji vypsání konkurzu za účelové a zbytečné.

- Roman Korda, Praha 7 -