Bouřky, kroupy, ale i krásné letní počasí: Meteorolog prozradil, na jaký den si naplánovat výlet

Přes naše území bude procházet studená fronta doprovázená přeháňkami a ojediněle i bouřkami
 

Většinu nadcházejících dnů nás čeká hodně proměnlivé počasí. Výlet si tedy určitě naplánujte na dny, kdy nebudou hromy, blesky a kroupy. Kdy to bude, prozradil meteorolog Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 25 až 29 °C. V pátek nás čeká jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 27 až 31 °C. „Později ale bude přibývat oblačnosti a večer se tak mohou objevit přeháňky, bouřky a ojediněle i kroupy,“ prozradil pro Čtidoma.cz meteorolog Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu.

„O víkendu nás čeká proměnlivý charakter počasí. V sobotu bude skoro jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty budou 26 až 30 °C. V neděli bude skoro jasno až polojasno, ojediněle bouřky a nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 26 až 30 °C,“ řekl meteorolog.

„V pondělí přes naše území přejde studená fronta doprovázená přeháňkami a ojediněle i bouřkami. Bude skoro jasno až polojasno, místy ale musíme počítat s bouřkami, které ojediněle budou i silné,“ vysvětlil Josef Hanzlík.

„Od úterý do čtvrtka není kvůli zvlněné studené frontě na našem území jasné, zda teploty zůstanou stejné, nebo zdali se výrazně ochladí,“ dodal meteorolog.

Proměnlivý charakter víkendového počasí nám může lehce překazit spoutu plánů. My jsme si pro vás proto připravili několik tipů na výlet, kde vás přeháňky a bouřky nezaskočí.

Plzeňský pivovar

Můžete vyrazit např. za historií piva a kam jinam než do Plzně. Najdete zde Pivovarské muzeum, kde se dozvíte první i poslední o výrobě tohoto zlatavého moku. Nenechte si ujít ani prohlídky plzeňských pivovarů spolu s ochutnávkou. 

Průhonický zámecký park

Vyražte za pohádkovou přírodou v Průhonickém zámeckém parku. Můžete se tu procházet kolem malebného rybníčku, odkud budete mít výhled přímo na zámek, nebo v rozlehlejší části parku známé jako "obora". Je tu celkem 23 km cest. Pokud začne pršet nebo vám po procházce vyhládne, můžete se schovat do nedaleké restaurace.

Sbírka jedovatých hadů

V obci Dubeč se nachází největší sbírka jedovatých hadů v ČR! Pokud tedy nemají vaše děti z hadů až příliš velký strach, určitě se vyplatí sbírku prozkoumat. Kromě hadů jsou tu k vidění i různé druhy ještěrů.

KAM DÁL: Nejstarší vzpěračka na světě: Stoletá žena vyhrává soutěže v mrtvém tahu, tohle by nezvedl ani mladý chlap