Může se rasista změnit? Fotbalový fanoušek tvrdí, že se mu to povedlo. Měl k tomu totiž dobrý důvod

Fotbalový fanoušek a bývalý rasista Neil nyní ke změně vyzývá i ostatní
 

Rasistické pokřiky na fotbalové hráče tmavé pleti bohužel nejsou ničím výjimečným. Jeden z fanoušků, který tyto pokřiky kdysi řval z tribun, se k tomu veřejně přiznal. Tvrdí, že dnes už by nic takového neřekl a je úplně jiný člověk. Co ho změnilo?

„Viděl jsem zhnusení na tváři své dcery vždy, když jsem něco rasisticky okomentoval. Uvědomil jsem si, že jí tenhle příklad dávat nechci,“ svěřil se Neil.

Neil prý se svým rasistickým chováním nikdy nezacházel do extrémů. Byl prý zkrátka jen takovým „společenským rasistou, homofobem a sexistou“. V konverzacích prý často černochy, homosexuály a ženy nazýval velmi hanlivě nebo je nějak hanlivě komentoval.

Nebyl jsem moc dobrý člověk. Nestydím se přiznat, kdo jsem byl a jak jsem se choval, protože už takový zkrátka nejsem,“ tvrdil Neil.

Své dceři prý zakazoval chodit s černochem nebo někoho tmavé plati vodit domů. Dokonce prý také komentoval, když někdo jiné národnosti v Anglii, odkud pochází, prodával noviny slovy: „Já si budu kupovat noviny jen od našich lidí, tihle můžou jít domů a žebrat tam.“

Za všechno prý může jeho výchova. Neil se narodil v malém městě, kde se s černochy a homosexuály příliš nesetkal, nebyl tak na ně zvyklý. Poté, když se v 16 letech přestěhoval do města, kde bydlelo velké množství lidí tmavé pleti a jiné orientace, utrpěl prý šok a nevěděl, jak se s tím vyrovnat. Začal tak zkrátka jen kopírovat chování ostatních.

Jeho rasismus prý živil také fotbal. Jako fotbalý fanoušek prý skandoval nespočet homofobních a rasistických hesel.

Dnes prý není jen bývalý rasista, ale dokonce anti-rasista. Nyní Neil vyzývá ke změně i ostatní „Když jsem to dokázal já, tak to dokáže každý!“

Zdroj: BBC

KAM DÁL: Nehty vám prozradí, v jaké jste kondici a jestli tělu neschází nějaké vitamíny