Hygienici testovali 19 pracovníků kutnohorského Foxconnu. Nikdo z nich nemá covid-19

U pracovníků kutnohorského Foxconnu se covid-19 nepotvrdil
 

U nikoho z 19 testovaných pracovníků firmy Foxconn v Kutné Hoře nebyl prokázán koronavirus. Jejich tři nemocní kolegové se dál léčí. Zaměstnanci se dostali do kontaktu s nakaženým z ohniska v Církvici.

Společnost vyrábějící elektroniku podnikla řadu opatření, mimo jiné zkrátila směny, aby se lidé co nejméně potkávali. V souvislosti s církvickým ohniskem přibyly tři nové případy, celkem jich je 51, řekla mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Ohnisko v Církvici

Ohnisko koronaviru v Církvici se objevilo počátkem měsíce v pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Původně bylo nakažených 13, poté začali přibývat další. V souvislosti s tímto zdrojem nákazy onemocněli také tři lidé na kutnohorském pracovišti Foxconnu. Dalších 19 zaměstnanců bylo v karanténě, o víkendu podstoupili testy kvůli možné nákaze. „Jejich výsledky byly negativní,“ uvedla Šalamunová.

 

Open space není ideál

Podle hygieniků pracovali nakažení i lidé, kteří museli do karantény, v jedné otevřené kanceláři, takzvaném open space. Firma už dříve uvedla, že dalších téměř 30 zaměstnanců z Kutné Hory i Pardubic, kteří s nemocnými přišli do styku, pracuje preventivně z domova.

Další nakažení v kraji

V celém Středočeském kraji přibylo za uplynulých 24 hodin osm lidí pozitivně testovaných na covid-19. Čtyři případy jsou z Kutnohorska, jeden ale nemá souvislost s Církvicí, uvedla Šalamunová. Další tři nakažení jsou z okresu Praha-západ a jeden z Mělnicka.

Na Kutnohorsku od víkendu platí přísnější hygienická opatření. Ve veřejných vnitřních prostorech musejí lidé nosit roušky, omezeny jsou hromadné akce a zakázány návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory.

KAM DÁL: Nejzáhadnější vynálezce historie. Velká část výzkumu Nikoly Tesly podléhá utajení.