KLDR zase demonstruje svoji sílu. V rámci cvičení odpálila další rakety

Kim Čong-un dohlížel na cvičení dalekonosného dělostřelectva
Foto: Pixabay
Kim Čong-un dohlížel na cvičení dalekonosného dělostřelectva

Severní Korea v rámci dělostřeleckého cvičení odpálila nejméně tři střely. Podle agentury Jonhap o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany. Pchjongjang tak učinil týden poté, co ze svého východního pobřeží odpálil dvě střely krátkého doletu a ukončil tak tříměsíční pauzu v testování raket.

reklama

Trojice střel z raketometu velké ráže byla podle jihokorejské armády odpálena ze severokorejské základny Sondok. Letěla asi 200 kilometrů východním směrem a dosáhla maximální výšky 50 kilometrů.

Akce se uskutečnila týden od chvíle, kdy komunistický režim odpálil z okolí přístavního města Wonsan dvě střely krátkého doletu. Po 240 kilometrech letu dopadly obě do moře. Testování střel se tehdy odehrálo poprvé od konce loňského listopadu.

Nerespektují zákaz

Agentura KCNA minulý týden informovala, že severokorejský vůdce Kim Čong-un dohlížel na cvičení dalekonosného dělostřelectva. Podle ní dělostřelci vůdci "hrdě předváděli své dovednosti přesné střelby, kterou při nácviku zlepšovali".

Rezoluce Rady bezpečnosti OSN Severní Koreji zapovídá provádění zkoušek balistických raket, které mohou nést jaderné hlavice.

Severokorejský vůdce v závěru loňského roku prohlásil, že KLDR nemá důvod prodlužovat své moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu. Postěžoval si na "gangsterské sankce a nátlak" a varoval, že pokud USA nezmění nepřátelskou politiku vůči Pchjongjangu, KLDR bude pokračovat ve vývoji moderních zbraňových systémů. Přislíbil také, že brzy předvede "novou strategickou zbraň".

reklama
#KLDR #nebezpečí #zbraně #rakety

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.