Návštěva Petynky se vyplatí i za cenu vyššího vstupného

V bazénu si v záplavě návštěvníků nezaplavete. Vlažná voda však ze zdravotního hlediska představuje ideální osvěžení.
Zobrazit fotogalerii (5)
15.08.2015 - 20:59  

Areál střešovického koupaliště se neskládá pouze z jednoho bazénu. Ať již pomyslíte na sport či na jídlo, všeho je tu dostatek.

Z přírodních koupališť jsme si výjimečně odskočili do chlorovaného bazénu v pražských Střešovicích. Za vstup zde zaplatíte o něco více než u jiných venkovních koupališť. Celodenní vstupné stojí 150 korun. V případě, že se přijdete osvěžit po práci, po čtvrté hodině již cena klesá na 120 Kč. Vyplatí se návštěvníkům zaplatit večer například dokonce čtyřikrát více, než kdyby si sjeli do nedalekého Motola?

Srovnání s přilehlými koupališti se snad ani nehodí

Srovnání s motolským rybníkem možná není úplně férové. Podívejme se tedy na Divokou Šárku, o níž jsme nedávno psali v poměrně pozitivním duchu. I zde zaplatíte téměř o polovinu méně. Místo 150 korun stojí vstupenka pouhých 80 Kč.

Jak jsme vás informovali, Šárka rovněž nabízí mimo dvou bazénů řadu sportovních aktivit i zábavu pro nejmenší. Při srovnání s Petynkou však v tomto ohledu působí jako chudý příbuzný.

Rozlehlý bazén a nehlídaný tobogán

Začněme s tím, co nás zajímá v parném počasí nejvíce, tudíž s vodními aktivitami. Petynka disponuje padesátimetrovým bazénem. Velikostí pojme návštěvníky i v pomyslné špičce. Zaznamenali jsme zde i snahu vytvořit prostor pro plavce utvořením dvou drah na okraji bazénu. V pátečním náporu však ti, kteří si přišli především zaplavat, neměli šanci. Dráha byla v jednu chvíli volná, vzápětí do ní již suverénně vplouvalo dítě na kruhu.

Voda, která má 27 stupňů, stejně při této teplotě již pro plavání ideální není. O něco studenější bazének se nachází pod tobogánem vzadu v areálu. Na něj se tvořila fronta v kteroukoliv denní dobu, ani jednou jsme však nečekali déle než deset minut. Někoho může zarazit chybějící signalizace, kdy jsou rozestupy ponechány čistě na uvážení návštěvníků. Přísedící plavčík si s jejich hlídáním mnoho starostí nedělal, více ho zajímal rozhovor se slečnami v bikinách.

Tobogán nás každopádně mile potěšil příjemným sklonem i množstvím vody v trubici, takže se při sklouznutí rozhodně neodřete. Využívaly ho hojně děti. Při správné technice jízdy pouze na patách a lopatkách však umožňuje rychlé svezení i odrostlejším milovníkům tobogánů.

Nabídka stánků je široká. Díky oddělenému příjmu objednávek a výdeji jídel se setkáte i s poměrně rychlou obsluhou.

Komplikovaný systém skřínek

Petynka nepostrádá dostatek šaten. Jejich užívání trochu stěžuje o něco složitější systém odemykání skřínek. Nestačí přijít k příslušné skřínce a jednoduše ji otevřít. Návštěvník musí nejprve najít zařízení na začátku řady skřínek, zde přiložit čip a zmáčknout „open“, aby se ke své šatně dostal. Trochu nás překvapilo, že komplikovanější obsluhu nikdo návštěvníkům u kasy nevysvětluje.

Záloha za šatnu činí 150 korun. Dejte si proto pozor na to, abyste u sebe měli dostatek hotovosti a mohli tak vyzkoušet jeden z místních stánků. V Petynce se nalézají hned tři. Přímo u bazénu se můžete osvěžit koktejly za rozumné ceny. U vchodu se nachází hlavní stánek, v němž zaženete hlad i žízeň. S široké nabídky si vyberou milovníci klasik, jakými jsou párek v rohlíku či smažený sýr s hranolkami, pro vegetariány hlídající si postavu je tu například tortilla se zeleninou. Máte-li chuť pouze na něco sladkého, nemusíte ztrácet čas v hlavní frontě. Stačí zaskočit ke stánku, kde vám rádi připraví palačinku, frappé nebo jen vytáhnou z chladničky zmrzlinu.

Vzadu můžete spatřit dětskou část i s velmi oblíbenou lanovkou.

Dětská část a sportoviště

Na Petynce nezapomínají ani na rodiny s dětmi. Pro malé návštěvníky je uzpůsoben hlavní bazén, který se postupně svažuje. Kromě dětského hřiště představuje největší lákadlo lanovka pro děti.

Odrostlejším návštěvníkům je věnována druhá strana areálu, v níž si zahrajete ping pong, plážový volejbal či tenis. Zarputilé tenisty jsme však v panujícím horku během našeho pobytu nespatřili.

Stoly na stolní tenis, volejbalové a tenisové hřiště leží trochu stranou, a proto i mimo hlavní zájem návštěvníků.

Petynka tedy za vyšší vstupné slibuje slušný komfort. Nemá problém s kapacitou. Kromě travnatých ploch okolo bazénu a venkovních atrakcí disponuje i pláží na střeše, která nebývá přecpaná. Jediné zdržení pro nás představovalo čekání na vegetariánskou bagetu. Obvyklejší jídla však návštěvníci dostávali poměrně rychle. Na Petynce nemusí zoufat ani ten, kdo nevydrží žít chvíli offline. V areálu lze neomezeně surfovat na místní Wi-fi.