Nechutná dohra utkání Slavie: Kúdela zbit pěstmi hráčem Glasgow Rangers, trenér Gerrard se díval

Pro Koláře tímto brutálním zákrokem zápas skončil. Může mluvit o štěstí, že měl "jen" otřes mozku
 

Kdo viděl odvetné utkání osmifinálé Evropské ligy mezi Glasgow Rangers a pražskou Slavií (0:2), musel se chvílemi hodně divit. Na hřišti to totiž občas vypadalo jako v nějakém akčním filmu s prvky různých bojových umění. Vrcholem byl brutální zákrok střídajícího Roofa, který po pouhých sedmi minutách na hřišti kopačkou do hlavy doslova sejmul brankáře Koláře. To ale nebylo všechno.

Od začátku bylo patrné, že Slavia je lepším týmem. Fotbalisté Glasgow Rangers se i proto často uchylovali k nefér zákrokům daleko za hranicí únosnosti. V rozhovoru pro Českou televizi to bezprostředně po utkání potvrdil i trenér sešívaných Jindřich Trpišovský.

Jemu i všem fanouškům hodně zatrnulo zejména ve chvíli, kdy Kamar Roofe kung-fu zákrokem do hlavy vyřadil ze hry Ondřeje Koláře. Byl vyloučen, do branky sešívaných musel mladičký Matyáš Vágner. Červenou kartu dostal o pár minut později za další nesmyslný zákrok po druhé žluté stoper Leon Balogun.

Když fyzická likvidace nepomáhá

Fotbalisté skotského mistra nestíhali, nepomohla ani fyzická likvidace soupeře. A tak přišel další "level". V jednom z vypjatých okamžiků začal Kamara šermovat rukama a cosi pokřikovat. Na Ondřeje Kúdelu se pak sesypali jeho spoluhráči s tím, že měl hráče černé pleti rasisticky urážet.

Kúdela to ale rezolutně popřel. „Řekl jsem mu ‚You‘re a fucking guy’“, uvedl pro iDnes hráč. Což asi není třeba překládat. „Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,“ vysvětlil obránce.

Kamara ho bil pěstmi

Flustrovaní domácí se ale nesmířili jen s verbálními útoky. Podle vedení pražského klubu hráči nebyli po zápase vpuštěni do kabin. „Ondřej Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni.“

Pro Idnes to tiskový mluvčí Michal Býček popsal takto: „Ondra Kúdela dostal údery pěstí do obličeje. Je v péči našich lékařů na hotelu a věříme, že bude v pořádku. Po příletu podstoupí podrobné vyšetření v Praze.“

KAM DÁL: Doktor Šmucler: Prodávat strach je velký byznys, jenže stojí hodně mrtvých. Mnozí lidé ani neměli covid, zemřeli na lockdown.


Životní styl

Zdraví