Obyvatelé New Yorku si stěžují na agresivní veverky. Lidé se bojí o děti

Setkání s veverkou v zimě může být pořádně nepříjemná záležitost
 

Pandemie, karanténa a sněhová bouře nejsou jedinými těžkostmi, kterými rok 2020 postihl obyvatele New Yorku. Číhají na ně i násilnické veverky, upozornila agentura AFP. Lidé mají podle ní vážné obavy hlavně kvůli dětem.

Na útoky agresivních veverek si v posledních měsících stěžovali obyvatelé čtvrti Rego Park v Queensu na východě velkoměsta. Jedna žena musela dokonce do nemocnice poté, co ji veverka kousla, uvedla AFP s odvoláním na místní média.

"Kousla mě či škrábla do krku. Zkusila jsem ji popadnout rukama, ale vypukl hotový zápas, který jsem prohrála," svěřila se rozhlasové stanici WABC Michelin Fredericková, která si ze rvačky s veverkou před Vánoci odnesla modřiny a šrámy na rukou. Raději se nechala preventivně očkovat proti vzteklině.

Chodí jedině s "pepřákem"

Další obyvatelka čtvrti se svěřila, že nyní neopustí domov bez pepřového spreje, aby se mohla bránit v případě útoku hlodavců. Zástupci zdravotních úřadů doporučili obyvatelům, aby si najali odborníka, který by se s problémem místní fauny vypořádal.

"Veverky a další drobní hlodavci jsou jen zřídka nositeli vztekliny," ujistily městské služby. Správa městských parků nabádá obyvatele, aby nekrmili veverky, které přivykly kontaktu s lidmi.

KAM DÁL: Útok mrtvých mužů na pevnost Osowiec za I. světové války vyděsil německé vojáky k smrti.