Pošťák v Japonsku se neobtěžoval doručit 24 000 zásilek, to adresáty určitě nepotěšilo

Poštovní schránky adresátů zůstávaly téměř 17 let prázdné...
 

Ne, že by každý musel být stále zaměstnancem měsíce, ale co je moc, to je zkrátka moc. Když pošťáka jeho práce opravdu nebaví, mohou se lidé hodně divit - stejně jako ti z japonské prefektury Kanagawa...

Japonská policie začala vyšetřovat bývalého pošťáka, u něhož nalezla desetitisíce nedoručených poštovních zásilek. Jedenašedesátiletý muž jich měl ve svém domě v prefektuře Kanagawa jižně od Tokia uskladněno asi 24 000.

Bylo toho na něj moc

Muž tvrdí, že doručit všechny zásilky by pro něj znamenalo "moc práce". Nechtěl prý ovšem vypadat méně schopně než jeho mladší kolegové. Pošta se všem postiženým omluvila a slíbila, že postrádané balíčky či dopisy brzy dostanou.

Už má od pošty klid

Pobočka, kde dotyčný pracoval jako vedoucí doručovatelské služby, začala být podle japonské tiskové agentury Kjódó podezřelá v loňském roce po interní kontrole. Muž svou chybu uznal a dostal výpověď.

Nešlo o chvilkové selhání

Úřady navíc na bývalého pošťáka podaly trestní oznámení, které se týká 1 000 nedoručených zásilek z období mezi únorem 2017 a loňským listopadem. Dotyčný ovšem podle dostupných údajů poštu zadržoval už od roku 2003. V případě prokázání viny mu hrozí pokuta 500 000 jenů (105 000 korun) nebo až tříleté vězení.


Životní styl

Zdraví

Hobby