Prezident Zeman je po operaci. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze mu rovnali zlomenou ruku

Je tomu pět let, kdy s otevřenou náručí vítal Miloš Zeman Čínu v Praze
Foto: Profimedia
Je tomu pět let, kdy s otevřenou náručí vítal Miloš Zeman Čínu v Praze

V noci z úterý na středu se prezident republiky Miloš Zeman podrobil v Ústřední vojenské nemocnici v Praze operaci pravé ruky. Tu si zlomil poté, kdy ve večerních hodinách zakopl a upadl. 

reklama

Jak konstatoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, prezident bude odpočívat po operaci a program na dnešní den zrušil. Podle jeho dalšího vyjádření se celá věc přihodila tak, že se prezident Zeman rozhodl přejít "určitou vzdálenost" bez hole nebo pomoci ochranky. Jak je ale patrné, není to vzhledem k jeho dalším zdravotním problémům možné. 

Operace v celkové narkóze

Prezidenta republiky v pohybu omezují hlavně dlouhodobé problémy spojené s neuropatií nohou, která může vznikat v souvislosti s cukrovkou, kterou Miloš Zeman také trpí (a o níž před časem prohlásil, že již "odešla"). Zlomenou ruku mu lékaři operovali v celkové anestézii a podle Jiřího Ovčáčka nejde o zranění, které by jej ohrožovalo na životě. 

Sádru již měl i na noze

Se sádrou jsme mohli prezidenta republiky vidět již v roce 2013, kdy také zakopl a poranil si koleno. Také toto zranění podle lékařů vzniklo vinou problémů s neuropatií, která zapříčiňuje zhoršené vnímání a ovládání nohou. Podle informací, které sdělil přímo prezident, se tehdy celá věc udála tak, že zakopl o shrnutý koberec. Ten měl mít na svědomí pes. 

Jak je na tom prezident s celkovým zdravím? 

Celkový zdravotní stav prezidenta Zemana vyvolává dlouhodobě velké diskuse. Na jednu stranu se v televizi a málokdy na veřejnosti objevuje unavený a nemocně vypadající muž, na stranu druhou se lékaři i prezidentovo okolí zapřísahají, že je ve velmi dobrém zdravotním stavu. Stejně tomu bylo i v minulém roce, kdy podstoupil "rekondiční pobyt" v Ústřední vojenské nemocnici. Po propuštění bylo konstatováno, že je až na drobnosti v pořádku a problémy s úbytkem hmotnosti a nechutenstvím byly řešeny speciální výživou. 

KAM DÁL: Polovinu “cukrovkářů” postihuje diabetická neuropatie, napadá dolní končetiny i komplikuje funkčnost srdce.

 

reklama
#zeman #operace #prezident #zlomenina

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.