Sbalte kufry Nedvědovi i "posilám" z NHL. Za tohle by v zámoří nedostali ani mrzký dolar

Děs, hrůza, zmar...
  |   komentář

Omluva bývalému trenérovi českého nároďáku je zcela na místě. Filip Pešán není špatný, to český hokejový tým. Generální manažer Petr Nedvěd po "čistce" svoji pozici ustál. Měl by si však konečně sbalit kufry a s ním i jeho "skvěle" vybrané posily z NHL. Za to, co jeho koníci předvedli proti Rakousku (1:2N), by v zámoří nedostali ani dolar.

Když česká reprezentace v přípravě porážela jednoho soupeře za druhým a vyhrávala turnaje, začalo se hovořit o tom, že máme po dlouhé době tým, který může na mistrovství světa ve Finsku zaútočit na medaile. Možná papírově.

Realita je ale ještě horší než za proklínaného Pešána. České dno se po historické porážce s Rakouskem propadlo ještě o něco hlouběji. Navíc kdo Pešánovi vyčítal, že je na střídačce jako sfinga bez emocí, musel při pohledu na Kariho Jalonena propadnout beznaději a zoufalství. Rčení o chladných seveřanech finský kouč zhmotnil dokonale.

Vina je na straně hráčů

Ono to ale není o Jalonenovi, ani předtím o Pešánovi. Rozhoduje se na ledě a porazit tým, jako je Rakousko, je zkrátka povinnost. Ne bránit hubené vedení 1:0 a myslet si, že všechno dobře dopadne. Hněv veřejnosti se tak právem snese na hráče, toto není neumění ani smůla, ale jejich chyba, laxnost a neprofesionalita. Co kdyby účetní v klubech zapomněla našim hvězdičkám poslat výplatu? To by bylo řevu. Přitom by se prostě jen "vyflákla" na svoji práci.

Nikdo by neřekl ani popel, pokud by hráči 60 minut jezdili "po zadku" a pak odešli poraženi. Stane se, jsou to jen lidé. Výsměch fanouškům ale není to, co bychom od nich čekali, když obléknou reprezentační dres. S nadsázkou se dá říct, že kromě "cizokrajného" trenéra teď budeme muset hledat i hráče z ciziny. Nebo ne?

Nedvěd zase selhal

Oni tu totiž jsou borci, kteří by i takovéto zápasy odmakali. Stačí vzpomenout na krále extraligových střelců Chlapíka, kterého vedení českého nároďáku do Finska vůbec nevzalo. Našla by se celá řada dalších jmen, které mají dovolenou na úkor "posil" z NHL, které měl vytipovat generální manažer Petr Nedvěd. Sehnal zajímavá jména, o tom žádná. Ale ne hráče ochotné dřít "na krev", kteří se budou prát i za cenu vlastní bolesti. A není to poprvé, kdy Nedvěd doporučil "borce", kteří devalvují předtím sehraný a bojovný tým.

Švédská média posměšně psala, že Češi po porážce od Tří korunek malinko připomínali finský nároďák. S tím rozdílem, že byli jen jeho pouhou náhražkou bez jasného plánu a strategie. Čechy čeká ve čtvrtek Lotyšsko. Pokud chceme živit naději na čtvrtfinále, tři body jsou nutností. A jestli nepřijdou? Pak je třeba domlouvat zápasy s Kamerunem či Tuniskem a udělat fanouškům trochu radosti alespoň plichtou...dlouhodobá nekoncepční práce s mládeží už několik let nese své kyselé, prohnilé ovoce.

KAM DÁL: Putin je šílenec, ale jaderné zbraně nepoužije. Důvody, proč nenapadne Finsko, jsou také logické.


Životní styl

Hobby