Strach z nesprávných cizinců. Policie odhalila desítky prohřešků u Ukrajinců a Moldavanů

Kontrola policie odhalila desítky přestupků
01.10.2019 - 09:45  

Kontrola cizinců ve Středočeském kraji odhalila v minulém týdnu 68 prohřešků. S 53 cizinci převážně z Ukrajiny a Moldávie bylo zahájeno správní řízení o vyhoštění kvůli nelegálnímu pobytu a práci bez povolení.

Vše veřejnosti odhalila tisková zpráva policejní mluvčí Jany Šteinerové. Během pětidenní akce policisté zkontrolovali 327 cizinců. Kromě firem se policisté zaměřili také na ubytovny. "Při těchto akcích probíhala kontrolní činnost ve vytipovaných objektech a zařízeních nejen v průběhu dne, ale i v nočních hodinách," řekla mluvčí.

Hlavně pokuty

Policisté při kontrolách spolupracovali s oblastním inspektorátem práce, celníky i polskou policií. "Akce byly zaměřeny na kontrolu pobytového režimu cizinců, na odhalování a předcházení nelegální migrace, neoprávněné zaměstnávání cizinců, odhalování padělaných a pozměňovaných cestovních dokladů, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách," řekla Šteinerová.

S jedním cizincem byly zahájeny úkony trestního řízení kvůli podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté také udělili čtyři pokuty v celkové výši 5000 korun. "Policisté budou v těchto akcích pokračovat i v následujících měsících," dodala Šteinerová.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru