Světová zdravotnická organizace považuje současnou situaci za pandemii koronaviru

Světová zdravotnická organizace považuje současnou situaci za pandemii
 

Světová zdravotnická organizace považuje nynější celosvětové šíření nákazy nového typu koronaviru za pandemii. V Ženevě to podle agentury DPA prohlásil šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

 Světová zdravotnická organizace (WHO) dosud pro nákazu nepoužívala termín pandemie, který označuje epidemii globálního rozměru. Celosvětově se koronavirem nakazilo už přes 120 000 lidí, z nichž více než 4 000 lidí infekci podlehlo.

Znepokojující nicnedělání

„Máme hluboké obavy jak z alarmující úrovně šíření a vážnosti (nákazy), tak ze znepokojující úrovně nicnedělání. Vyhodnotili jsme proto, že COVID-19 může být charakterizován jako pandemie,“ řekl Ghebreyesus. COVID-19 je označení pro nemoc, kterou koronavirus způsobuje.

Nové označení způsob boje nemění

Koordinátor krizové pomoci z WHO Michael Ryan podle Reuters řekl, že použití termínu pandemie je popisem aktuální situace a nijak nemění to, co organizace proti šíření nákazy už nyní dělá. Dodal, že tvrdě postižené země Írán a Itálie jsou nyní hlavní frontou tažení proti koronaviru. Rovněž varoval, že v podobné situaci se mohou velmi brzy ocitnout také další státy.

Hlavní je dodržovat hygienu. Jak si správně umýt ruce?

Klíčová slova:
WHO