V Česku se tvoří první ghetta pro neočkované na covid. Bez vakcíny bude život dost složitý

Stane se očkování povinným?
 

Světový trend je jasný - nejsi očkovaný na nemoc covid-19, tak budeš vícméně na okraji společnosti. Dá se předpokládat, že Česká republika půjde stejným směrem. Jedna z prvních "vlaštovek" vyletí na úterním zápase Sparty v předkole Ligy mistrů proti Monaku. Podobných akcí však bude zřejmě přibývat.

Fanoušci se na stadión dostanou ve dvou skupinách. První, značně menší složená z maximálně tři tisíc lidí, budou neočkovaní lidé. Jejich lístky ponesou speciální označení - každý lístek bude říkat, že daný člověk není očkovaný. Samozřejmostí je k tomu předložení negativního PCR nebo antigenního testu. 

Neočkovaní mohou mít smůlu úplně

Dalších více než patnáct tisíc vstupenek pak bude k dispozici "ostatním". Tedy očkovaným nebo fanouškům, kteří covid prodělali v posledních 180 dnech. Na Covid portálu ministerstva zdravotnictví se uvádí, že „konaných akcí v prostorech s kapacitou větší než 3 000 diváků bude moci být naplněna i zbývající kapacita, to však pouze za podmínky, že všichni diváci nad limitem tří tisíc osob budou buď plně očkováni, nebo splní podmínku prodělaného onemocnění covid-19.

Fandové, kteří s jakéhokoli důvodu nejsou očkovaní, by si tak měli na Letnou pospíšit. Bude-li jich více než 3 tisíce, nikdo nad tento limit se na stadión nedostane. Je nutné si navíc uvědomit, že přednostní právo při nákupu vstupenek mají majitelé permanentek. 

Nebude to nic výjimečného

Může tak nastat dost paradoxní situace. V ochozech bude několik tisíc prázných míst a před stadiónem fanoušci lační po tom, aby prestižní duel zhlédli. Ovšem budou mít smůlu, protože v sobě nemají vakcínu pro covid.

Postupem času takové postupy zřejmě nebudou výjimečné. Například na fotbalovou Slavii už se neočkovaní fanoušci, kteří zároveň nemají permanentku, nedostanou. Stejně jako třeba na koupaliště. Tam je nutné buď důkaz o očkování, prodělání covidu v posledních 180 dnech nebo antigenní či PCR text. 

KAM DÁL: Jiří (44): Projedl jsem se k pytli cementu v břiše. Takhle jsem vypadal, nebyl to pěkný pohled.