Volkswagen počítá se silným růstem na čínském trhu, vydělat na tom může i Škoda Auto

Čína je největším automobilovým trhem světa a nejdůležitějším trhem koncernu Volkswagen
 

Německý automobilový koncern Volkswagen v letošním roce počítá s výrazným růstem čínského automobilového trhu. Předpokládá rovněž, že se mu podaří zvýšit svůj podíl na tomto trhu. Uvedl to podle agentury DPA šéf čínských aktivit podniku Stephan Wöllenstein.

"Existují důvody k tomu, aby si skupina Volkswagen vedla lépe než celý trh," citovala DPA Wöllensteina. Čína je největším automobilovým trhem světa a nejdůležitějším trhem koncernu Volkswagen.

Odbyt Volkswagenu výrazně klesl

Viceprezident čínských aktivit Volkswagenu Rainer Seidl předpokládá, že růst čínského automobilového trhu by měl být v letošním roce podobný jako růst celé čínské ekonomiky, jehož tempo podle něj odborníci odhadují na více než osm procent.

Čínský svaz výrobců automobilů (CAAM) tento měsíc oznámil, že celkový prodej nových osobních automobilů v Číně se v loňském roce v důsledku šíření koronaviru snížil o šest procent. Odbyt Volkswagenu na čínském trhu loni klesl dokonce o více než devět procent, upozornila agentura DPA.

Součástí koncernu Volkswagen je mimo jiné česká Škoda Auto, pro kterou je Čína rovněž největším trhem. Škoda Auto loni zákazníkům v Číně dodala 173 000 vozů, tedy o 38,7 procenta méně než v předchozím roce.

KAM DÁL: Muž žil na americkém letišti tajně celé tři měsíce. Bál se letět domů kvůli koronaviru.


Životní styl

Hobby