Golfová událost roku ve Vysokém Újezdě: Spousta zákazů a VIP selekce

Golfová událost roku prý zklamala příliš mnoha zákazy...
  |  

Ve Vysokém Újezdě se konal golfový turnaj s dotací ve výši milion Eur, o celé události přinášíme report od našeho externího autora. Obyčejní diváci si podle něj prý bohužel příliš neužili...

Golf má být pro všechny

Od 27. do 30. srpna se konal na hřišti Albatross u Prahy ve Vysokém Újezdě, druhý ročník golfového turnaje D+D Real Czech Masters okruhu European Tour s dotací milion euro. Kromě špičkového golfu se organizátoři snažili dostat golf i do širšího povědomí diváků a získat tak víc zájemců o tento sport. Hlavně vzhledem k tomu že příliv nových hráčů v poslední době podle České golfové federace výrazně stagnuje. Ke zvýšení popularity golfu měl právě tento velký turnaj přispět a zároveň i pomoct zbavit ho nálepky „snobský sport“.

 

Zákazy divačku obtěžovaly

Po Czech Masters se ale většina lidí v této domněnce spíše jen utvrdila. „Šla jsem se podívat na turnaj, protože golf moc neznám a zajímalo mě, jaké to je. Byla jsem ale zklamaná, je to příšerná snobárna,“ přiznala své dojmy jedna z návštěvnic Vendula Hubínková. Jako divačku, která si zaplatila 400 korun za jednodenní víkendový vstup, na ni podle jejích slov čekala jen spousta zákazů. Samozřejmě si mohla před vstupem na Albatross přečíst na stránkách organizátora společnosti Relmost „desatero golfového diváka“, kde se mimo jiné praví, že se musí respektovat zdvižení nápisu ticho, nesmí se telefonovat, fotit a natáčet smí při turnaji jen novináři a pohyb je povolen pouze ve vyhrazeném prostoru.

Pohyb na turnaji byl pro obyčejné návštěvníky prý obtížný...

Pohyb jen ve vyhrazeném prostoru

„Toto bych ještě respektovala, ale tam šlo spíš o chování pracovníků ochranky, kteří mě v restauraci určené pro veřejnost v klubovně ani nechtěli pustit na záchod, s tím že je to jen pro VIP a pro veřejnost jsou dole TOIky,“ uvedla Hubínková. Celý turnaj byl v podstatě určen spíš pro VIP hosty než pro „obyčejné“ diváky. Jamce č. 18 dominoval obrovský VIP stan, kam se šlo cestou také jen pro „vyvolené“. Restaurace se musela obcházet, aby lidé nerušili průchod hráčů, VIP hostů a partnerů.

 

Obyčejný návštěvník měl prý pocit, že je navíc 

Turnaj okruhu European Tour s dotací milion euro tak diváky selektoval a ochranka měla přísné instrukce, kam kdo může. Obyčejný návštěvník tak mohl získat snadno pocit, že je na turnaji jaksi navíc. Někomu to ale nevadilo. „Respektoval jsem to. Golf je o soustředění a veškeré zákazy jsem dodržoval,“ uvedl Tadeáš Novotný, který je sám vášnivým golfistou. Přesto pro někoho můžou být striktní omezení na golfu nepřijatelná a tento sport se proto jen tak nezbaví nálepky „jen pro vyvolené“. A pokud ano, určitě ne tak snadno jako se to povedlo třeba u tenisu. Přitom je to škoda, golf je třeba v Americe neuvěřitelně populární a sleduje ho přes 65% všech diváků. U nás se ale díky určitému vymezení k top třídě, k takové popularitě jen tak nepřiblíží. Zvlášť když bude největší golfová událost v ČR ve znamení zákazů a selektování lidí.

 

 

Autor: Marián Zavadil

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru