Xaver Veselý není gentleman. Doktorandku univerzity veřejně uráží a posílá ji k plotně

Radní ČT a novinář Luboš Xaver Veselý má problém...
 

Moderátor Českého rozhlasu, hlasitý podporovatel prezidenta Miloše Zemana a radní ČT Luboš Xaver Veselý má problém. Na sociálních sítích si neodpustil sexistický komentář vůči doktorandce Univerzity Palackého Veronice Krátké Špalkové. Ta se autorsky podílela na analýze současné dezinformační scény. Co zaznělo v nevhodném komentáři, který by si zasloužil odsouzení? 

Současné politické dění v České republice zažívá zemětřesení na několika frontách. Ministři padají jako hrušky ze stromu, předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek musí vysvětlovat své lobbistické zájmy a v České televizi se připravuje odvolání generálního ředitele Petra Dvořáka. 

Když k tomu připojíme otevřený příklon české diplomacie k Rusku v souvislosti s dostavbou jaderné elektrárny Dukovany a distribuci zatím neschválené vakcíny Sputnik V, je pravděpodobné, že některé další fauly a problémy snadno zapadnou v kolotoči posledních dnů. Je tedy nutné připomenout, že jeden zásadní problém má na svědomí právě radní ČT Luboš Xaver Veselý. 

Špína sociálních sítí

Luboš Xaver Veselý se rozhodl na veřejnosti exponovat svůj názor vůči práci mladé doktorandky UP Veroniky Krátké Špalkové. K jejímu úctyhodnému životopisu totiž tento veřejný činitel připojil ironickou poznámku. „Už se nebojím o naši budoucnost… ach jo, kdybys šla raději na kuchařku,” píše Veselý. 

Kritik současného ředitele České televize a veřejně činný moderátor s exponovaným osobním názorem na současnou politiku se tím dopustil zásadního faulu. „Univerzita Palackého v Olomouci se ohrazuje proti lidsky nevhodným a ponižujícím komentářům pana Lubomíra Xavera Veselého vůči studentce doktorského studia Veronice Krátké Špalkové.” Tak zní část vyjádření UP, která stojí za svou studentkou. 

Pokleslost je normou

Luboš Xaver Veselý ve svém komentáři částečně vystihl problém současné české společnosti. Na sociálních sítích se v osobních urážkách meze nekladou a není se čemu divit. Po nástupu prezidenta Miloše Zemana se nevhodné a vulgární urážky staly veřejnou normou. Když takto vysoce postavený činitel stanoví vysokou laťku, muži, jejichž vidění světa se zastavilo v minulém století, mají na růžích ustláno. 

Žena je tak pro Luboše Xavera Veselého v ideálním případě určena k životu u plotny a radní ČT si ani neláme hlavu nad tím, že jí bez svolení tyká. V tomto vidění světa by však sám Xaver měl změnit povolání. Místo psaní komentářů z pohodlné židle by se měl se zbraní v ruce pustit na lov mamutů.

Univerzita zároveň upozorňuje na fakt, který v současném boji o Českou televizi neměl zapadnout. 

„Kromě absence džentlmenského přístupu ze strany pana Xavera Veselého upozorňuje vedení Univerzity Palackého rovněž na pravděpodobné porušení etického kodexu, kterým je pan Lubomír Xaver Veselý jako novinář vázán,” píše na svém facebookovém profilu Univerzita Palackého v Olomouci. 

Slova Luboše Xavera Veselého nesmějí být materiálem k lynči tohoto veřejně známého novináře, ale měly by nastavit zrcadlo současné kultury. Podobné sexistické výroky totiž slouží pouze k nenávisti, urážkám a následně také k ponížení. V tomto případě ženy, která poctivě vykonává svou práci.

KAM DÁL: Hamáčkova cesta do Moskvy připomíná tragický příběh Dubčeka. Prosit Rusko o pomoc se Čechům nevyplácí


Životní styl

Zdraví

Hobby