Zloději aut po více než roce dopadeni. Do té doby stihli způsobit škodu ve výši 10 milionů korun

Po vloupání se do autobazaru si jednoduše z kanceláře vzali klíčky.
06.08.2015 - 08:42  

Dvojice zlodějů se dlouhodobě zabývala vykrádáním autobazarů. Jejich úspěch nepodpořila ani tak vlastní šikovnost jako neopatrnost majitelů nechávající klíče přímo v areálu.

Zlodějům pokaždé stačilo pouze překonat oplocení a vloupat se do kanceláře. V ní na ně již čekaly klíčky od vozidel, s nimiž následně pohodlně odjeli. Poté, co muži zjistili, jak je vloupání se do autobazaru jednoduché, jim již nic nebránilo v tom rozjet nelegální činnost ve velkém.

Více než 1 rok, 28 vozidel, škoda 10 milionů korun

Policie informovala o jejich činnosti poprvé loni v květnu. Tehdy měli na svědomí teprve 9 odcizených aut a napáchali tím škodu 2,5 milionu korun. Kriminalistům se sice poměrně úspěšně dařilo vypátrávat vozidla (v době, kdy podávali zprávu, již 6 z 9 automobilů vrátili původním majitelům), lupiči jim však stále unikali.

O rok a tři měsíce později se jejich loupežné portfolio rozrostlo na 28 kradených aut v hodnotně závratných 10 milionů korun. Detektivové opět nezaháleli a 17 z těchto vozů již našlo svého původního majitele. Všechny krádeže se odehrály na území Prahy a Středočeského kraje.

Nalezeni za mřížemi                                                          

Pachatelé byli nyní konečně odhaleni. Policejní mluvčí Jan Daněk o nich prozradil, že se jedná o muže ve věku 24 a 48 let. Policistům částečně usnadnili práci tím, že si momentálně odpykávají tresty za jinou trestnou činnost. Navrhování vazby se tím stalo zbytečným. Vzhledem k výši škody, kterou se jim krádežemi automobilů povedlo napáchat, jim v současné době hrozí trest odnětí svobody až 10 let.