Zloději aut po více než roce dopadeni. Do té doby stihli způsobit škodu ve výši 10 milionů korun

Dvojice zlodějů se dlouhodobě zabývala vykrádáním autobazarů. Jejich úspěch nepodpořila ani tak vlastní šikovnost jako neopatrnost majitelů nechávající klíče přímo v areálu.

06.08.2015 - 08:42  
Po vloupání se do autobazaru si jednoduše z kanceláře vzali klíčky.

Zlodějům pokaždé stačilo pouze překonat oplocení a vloupat se do kanceláře. V ní na ně již čekaly klíčky od vozidel, s nimiž následně pohodlně odjeli. Poté, co muži zjistili, jak je vloupání se do autobazaru jednoduché, jim již nic nebránilo v tom rozjet nelegální činnost ve velkém.

Více než 1 rok, 28 vozidel, škoda 10 milionů korun

Policie informovala o jejich činnosti poprvé loni v květnu. Tehdy měli na svědomí teprve 9 odcizených aut a napáchali tím škodu 2,5 milionu korun. Kriminalistům se sice poměrně úspěšně dařilo vypátrávat vozidla (v době, kdy podávali zprávu, již 6 z 9 automobilů vrátili původním majitelům), lupiči jim však stále unikali.

O rok a tři měsíce později se jejich loupežné portfolio rozrostlo na 28 kradených aut v hodnotně závratných 10 milionů korun. Detektivové opět nezaháleli a 17 z těchto vozů již našlo svého původního majitele. Všechny krádeže se odehrály na území Prahy a Středočeského kraje.

Nalezeni za mřížemi                                                          

Pachatelé byli nyní konečně odhaleni. Policejní mluvčí Jan Daněk o nich prozradil, že se jedná o muže ve věku 24 a 48 let. Policistům částečně usnadnili práci tím, že si momentálně odpykávají tresty za jinou trestnou činnost. Navrhování vazby se tím stalo zbytečným. Vzhledem k výši škody, kterou se jim krádežemi automobilů povedlo napáchat, jim v současné době hrozí trest odnětí svobody až 10 let.

Klíčová slova: