V seriálu ZOO hraje český Severus Snape. Sváděl Vandu Hybnerovou, jeho hlasem mluví Tom Hanks

V seriálu Zoo si Hybnerová zahrála ošetřovatelku lemurů Stáňu
Foto: Se souhlasem Prima FTV
Parta zaměstnanců ZOO přináší do seriálu tu pravou legraci
osobnost

Aktuální vlajková loď televize Prima nabízí přímo plejádu známých osobností a dabingových králů a královen. Nechybí Martina Hudečková, Ludmila Zábršová-Molínová nebo Miriam Chytilová. Která postava je ta, ve které zní hlas Severuse Snapeho z Harryho Pottera?

reklama

Zápletek nabízí seriál ZOO až dost. Tou hlavní je Eva Burešová coby Viky, které se poměrně úspěšně daří dělat z Petra Kříže, kterého hraje Robert Urban, natvrdlého bambulu, kterému nedojde, že žena, se kterou si v noci užívá vášnivých chvil, mu druhý den hlídá děti. 

Další záplatce vévodí mladičká Sid, zvaná Anča, které se ujala Michaela Pecháčková. Ta si ještě stále vybírá mezi protivným Šimonem Bilinou, který hraje šarmantního Haďáka, nebo vypočítavým Albertem, kterého obstojně hraje David Gránský. Nechybí ani Štěpán Benoni, který se coby Marek „Mařena“ zamiloval do nevěrnice Míny, kterou hraje Natálie Halouzkouvá. A v neposlední řadě seriálu vévodí Roklovi a jejich kauza zneužívání Vojty v pasťáku, kterého hraje český herec italského původu Goran Maiello.

Kde je ten Snape? U manželky, možná

Nikde jinde než v ZOO. Právě zde se odehrávají malé životní osudy seriálových hrdinů, které dávají dohromady celek, který diváky prostě baví. Aleš Procházka coby český hlas hrdiny Snapea hraje učitele Bílkovského, který Jitku Sedláčkovou v roli Helenky požádá o ruky. A také o finanční obnos, aby si pořídili vysněnou chatu.

Helenky kamarádka Stáňa, kterou hraje Vanda Hybnerová, přivede na žádost o ruku i Bílkovského manželku. „Odpusť, že si tady před tebou nekleknu a rovnou se tě zeptám. Vezmeš si mě?“ ptá se učitel Helenky. "To teda nevezme! Co to tady zkoušíš, ty hajzle?“ skočí do romantické chvíle učitelova manželka. A pohádky je konec. 

 

Seriál ZOO není jeho první seriálová role

Aleš Procházka se ale v ZOO objevuje už několik dílů. V jednom z nich dokonce sváděl právě Vandu Hybnerovou, která se ale nedala. Jeho hlas neznáte jen z dílů o Harrym Potterovi. Ačkoliv… Jeho dabing je v Harrym Potterovi zkrátka ještě lepší než originál! Vidět jsme ho mohli v seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Ohnivé kuře, Ententýky nebo Bambinot. Ve filmu Toman si zahrál Klementa Gottwalda. 

Jeho hlasem mluví Kevin Spacey, Alan Rickman, Tom Hanks nebo agent Cooper v seriálu Twin Peaks. V několika dílech dokonce zastoupil Rostislava Čtvrtlíka v dabování Chandlera v seriálu Přátelé. Bylo to v době, kdy Čtvrtlík bojoval s nádorovým onemocněním mozku. Svůj boj nakonec vyhrál a k dabingu se vrátil. Po dvou letech se mu ale nemoc vrátila a ve 47 letech zemřel.

Zdroj: csfd.cz, zeny.iprima.cz, seriál ZOO

KAM DÁL: Stihněte do léta postavu do plavek: Potraviny, po kterých vám půjdou kila dolů jedna báseň

reklama
#české celebrity

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.