Stihněte do léta postavu do plavek: Potraviny, po kterých vám půjdou kila dolů jedna báseň

Hladovění není řešením, obávaný jo-jo efekt stejně všechna kila vrátí
  |   zajímavost

Léto se nezadržitelně blíží, a tak mnozí ještě hledají rychlý způsob, jak shodit před promenádou v plavkách nějaké to kilo. Vynechte hladovění a přísné diety a využijte sílu potravin! Tyhle vám pomohou cítit se ve svém těle zase dobře a hrdě se nést po nejbližším koupališti. Po čem na jaře sáhnout, ať jste do léta fit?

Žlutý zázrak jménem ananas

Divili byste se, jak umí být tento machr nápomocný. Jde o nízkokalorickou potravinu s vysokým obsahem vody a jen málo sacharidy. Právě ananas je doporučovanou potravinou při redukčních dietách. Obsahuje enzym bromelin, kterému je přisuzován účinek při spalování tuků. Ananas také pomáhá zmírnit otoky a štěpí bílkoviny, čímž napomáhá trávení potravy.

Listová zelenina bohatá na vitamíny

Zahrnuje kapustu, špenát, čekanku, rukolu, mangold a další. Jde o tu zeleninu, která má konzumní části listy nebo stonky. Listy obsahují vysoký podíl vitamínů C. Má také několik vlastností, které jsou ideální pro udržení zdravé hmotnosti, jako je například nízká energetická hodnota.

Sezonu všemocného chřestu ještě stihnete

Jde o nejoblíbenější jarní zeleninu u nás, její sezona je od půlky dubna do půli června, máme tak ještě pár dní čas. Chřest snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitu, působí proti zánětům, odvodňuje a podporuje trávení. Také působí jako afrodiziakum! Pokud toužíte po vášnivém večeru se svým partnerem, chřest může být rozhodně nápomocný. Bojuje také proti nadýmání a je perfektním zdrojem kyseliny listové.

Ráno zkuste vodu s citronem

O tom, že váš den perfektně nastartuje voda s vymačkaným citronem, jste jistě už slyšeli. Pomáhá vyrovnat PH, rozzáří pleť a nastartuje poránu zažívací systém. Pomáhá také redukovat váhu. Citronová voda funguje také jako čistič krve a je perfektním zdrojem antioxidantů a vitamínů.

Ostrá chilli paprička – máte odvahu? 

Pálivé vůbec není na škodu! Zvyšují totiž výdej energie po jídle a jsou považovány za účinné při hubnutí. „Kapsaicin vyvolává přechodné zvýšení tělesné teploty a může dokonce tělo přepnout ze spalování sacharidů na spalování tuků,“ uvedla dietoložka Karolína Hlavatá. 

Fazole

Jsou významným zdrojem vlákniny, čímž napomáhají nabuzení pocitu sytosti. Mohou tak zabránit zbytečnému přejídání. Pokud necháte fazole před konzumací namočené ve vodě, zabráníte nadýmání. 

Zdroj: iDNES.cz, healthline.comindianexpress.com

KAM DÁL: Jednoduchý recept na dokonale křupavé pečené brambory.


Životní styl

Zdraví