Jak se jednoduše zbavit mechu jednou provždy

Zbavit se mechu vám mimo jiné pomůže i jedlá soda
  |   zajímavost

K odstranění mechu z vašich zahrad či prostorů mezi dlaždicemi nepotřebujete žádné speciální přípravky. Zvládnete to i jednoduše podomácku, bude vám stačit jen několik běžných ingrediencí, které už s největší pravděpodobností máte doma.

Nejen, že mech často kazí vzhled naší zahrady či dlážděných prostor, ale může být i nebezpečný. Mech totiž bývá za určitých podmínek velmi kluzký a může tak způsobit celou řadu vážných nehod. S jeho odstraněním bychom tedy rozhodně neměli otálet, můžeme tak předejít mimo jiné i zlomeninám či úrazům hlavy.

Tuto nízkou rostlinu sice můžeme poměrně jednoduše odstranit ručně nebo pomocí zahradní motyčky, problém je ale v tom, že se často vrací.

Naštěstí ale existují způsoby, jak se tohoto kluzkého porostu zbavit jednou provždy.

Zbavte se mechu pomocí octa

S likvidací mechu vám pomůže mimo jiné i obyčejný ocet. Tato běžná kuchyňská ingredience totiž obsahuje kyselinu octovou, která s odstraněním této nízké rostliny pomůže. Funguje totiž stejně efektivně jako některé komerční přípravky určené k odstranění mechu. Použitím octa místo speciálních přípravků se ale vyhnete použití potenciálně nebezpečných chemikálií a navíc ještě ušetříte.

Stačí jen smíchat ocet s vodou v poměru 4:1 a nalít směs přímo na mechový porost, kterého se chcete zbavit. Nechte ocet nějakou dobu působit a v momentě, kdy se rostlina zbarví do žluta či hněda, spláchněte místo, na které jste aplikovali octovou směs, obyčejnou vodou.

Odumřelý mech poté můžete odstranit buď ručně, nebo pomocí zahradní motyčky. Pokud máte doma nějaké domácí mazlíčky, pro jistotu zajistěte, ať se k mechu v době působení octové směsi nepřibližují.

Odstranění mechu jedlou sodou

Mechu se ale můžete zbavit také pomocí jedlé sody. K odstranění tohoto druhu rostliny pomocí jedlé sody si vyberte den, ve kterém nebude pršet. Stačí jen smíchat 10 polévkových lžic jedlé sody s litrem vody, směs míchat, dokud se prášek ve vodě nerozpustí, a nalít ji přímo na mech.

Nechte směs působit po dobu 15 minut a po zbarvení mechu do žluta ho můžete manuálně odstranit.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Břečťan popínavý: Proč se mu raději vyhnout a jak ho odstranit jednou provždy.