Kačenku z filmu S tebou mě baví svět si vzala sekta. I další děti mají pohnuté osudy

Jana Šulcová se celé desetiletí vyrovnála s depresemi a řešila je alkoholem
Zobrazit fotogalerii (2)
  |   zajímavost

Kdo by neznal komedii S tebou mě baví svět! Partička dětí s tatínky vyrazí do hor, aby zde společně prožili skvělá dobrodružství. Mezi prcky byla i Kačenka, kterou si zahrála Marta Buchtíková. Její osud však rozhodně veselý není. Jako by se po ní slehla zem.

Buchtíková podle všeho skončila ve Francii ve spárech náboženské sekty. „Vím o tom. Říkaly mi to děti, že žije ve Francii a má svůj svět. Setkávám se s dětskými představiteli z filmu pravidelně, ale Kačenka v posledních letech na srazy vůbec nechodí. Ani nevím, kam jí napsat. Vypátrat, kde žije, by bylo velmi složité,“ řekla před časem pro deník Aha Jana Šulcová, která si ve filmu zahrála jednu z maminek.

Žádné informace o bývalé dětské hvězdě se bohužel nepodařilo zjistit ani jí, ani nikomu jinému. Dokonce prý ani nekomunikovala s rodinou a přáteli. Její osud je tak velmi nejasný. Její známí však doufají, že je v rámci možností v pořádku.

Matýsek terčem vtipů

Zajímavé je, že mnoho dětských herců z kultovního filmu u této profese nezůstalo. Populární Matýsek, kterého si zahrál Lukáš Pelánek, by možná na všechno nejraději zapomněl. Až po letech se dozvěděl, že hrál jednu ze zásadních rolí. Prý si ho přátelé dost často dobírali a byl terčem mnoha vtípků. V dospělosti se živil jako pošťák.

Ani Dášenka, kterou ztvárnila Zuzana Lisová, v hereckých stopách dál nekráčela. V porodnici se začala starat o nedonošená miminka. Jinou práci si zvolil i Cyril Křůpala neboli Pepíno. Před kamerou od konce filmu nestál. Vystudoval mezinárodní obchod a stal se marketingovým ředitelem.

Role psaná na tělo

Tak trochu u fochu zůstal Václav Korda, který je známý jako filmový Míša. I když se stal úředníkem v bance, přičichl k loutkoherectví a vyplňoval jím volné chvíle. Jediný, kdo si přál v branži zůstat natrvalo, tak byl Marek Dvořák (Bertík). Zkoušel se dostat na FAMU, ale nepřijali ho. Začal raději podnikat v telekomunikacích.

A možná ještě několik perliček, které se však netýkají dětí. Málokdo ví, že režisérka Marie Poledňáková napsala Janě Šulcové roli přímo na tělo. Nebo že námět vznikl díky tomu, že Poledňáková na jednom večírku slyšela partu lidí, jak si povídají o zimní dovolené. A jen tak mimochodem, víte, že všichni, kdo na filmu pracovali jako tvůrci, museli platit pokutu? Původní a schválený rozpočet byl totiž 3,9 milionu korun. Nakonec však stál 4,3 milionu.

Zdroje: redakce, csfd.cz, dotyk.cz, sip.denik.cz

KAM DÁL: Mireček z Básníků: Z boháče až na totální dno. Osud si s ním krutě zahrál.

Klíčová slova: